Smukulis starp atpalicējiem kalnainajā “Criterium du Dauphine” velobrauciena sestajā etapā

12/06/2015 17:01

Albērvilla (Francija), 12.jūn., LETA. Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš pārstāv Krievijas komandu “Katjuša”, piektdien finišēja starp atpalicējiem prestižā “Criterium du Dauphine” daudzdienu velobrauciena sestajā posmā.

Uzvaru 183 kilometrus garajā posmā guva 2013.gadā par pasaules čempionu kļuvušais portugālis Rui Košta (“Lampre – Merida”), kuram piecas sekundes zaudēja pagājušā gada prestižā “Tour de France” velobrauciena uzvarētājs Vinčenco Nibali no Itālijas (“Astana”).

Savukārt trešais palika spānis Alehandro Valverde no “Movistar” komandas.

Posma noslēdzošajā grupiņā finišēja gandrīz 90 sportisti, kuri uzvarētājam zaudēja 36 minūtes un 25 sekundes. Viņu vidū bija arī Smukulis, ierindojoties 139.vietā starp 145 sportistiem, kas vēl turpina sacensības.

Pirms šī etapa Nibali kopvērtējumā atradās vien 13.vietā, tomēr tagad viņš kļuvis par jauno līderi, par 29 sekundēm apsteidzot Koštu, bet vēl sekundi zaudē Valverde.

Tikmēr Smukulis kopvērtējumā ieņem 136.vietu, no itāļa atpaliekot stundu, astoņas minūtes un 31 sekundi.

Velobrauciens, kas tiek uzskatīts par sagatavošanos prestižajām “Tour de France” sacensībām, norisinās UCI Pasaules tūres ietvaros. Tas astoņu posmu garumā ilgs līdz svētdienai.

Šogad UCI Pasaules tūres ieskaitē kopumā paredzētas 28 sacensības, ieskaitot leģendārās sprinta klasikas un slavenākos daudzdienu velobraucienus.

Kā zināms, Smukulis aprīlī piedzīvoja kritienu vēsturiskajā velobraucienā Parīze-Rubē, salaužot rokas spieķa kaulu, tāpēc trīs nedēļas nācās nostaigāt ar ģipsi.

Smukulis “Tour de France” sacensībās piedalījies iepriekšējos divus gadus, bet pirms tam Latvija tajās nebija pārstāvēta kopš 2003.gada.