Spānijas premjerministrs atklāj, kad varēs atsākties “La Liga”

Lionels Mesi, sportazinas.com
Lionels Mesi | Foto: FC Barcelona

Lieliskas ziņas sestdien saņēmuši Spānijas sporta klubi un visi sporta līdzjutēji, valsts premjerministram Pedro Sančesam paziņojot, ka spēcīgākais futbola čempionāts (“”) un arī pārējās profesionālās līgas savu darbību varēs atsākt jau 8.jūnijā.

Maija vidū “La Liga” vadība devusi zaļo gaismu komandām, lai tās treniņus varētu aizvadīt grupās pa desmit cilvēkiem, tādējādi sperot vēl vienu soli tuvāk sezonas atsākšanai.

Vēlāk “La Liga” prezidents Havjērs Tevass norādīja, ka pirmās spēles, iespējams varētu atsākties 11. vai 12.jūnijā, taču oficiāli šie datumi vēl netika apstiprināti. Tikmēr sestdien Tevass paziņoja, ka futbola spēles Spānijas abās spēcīgākajās līgās būs atļautas jau no 8.jūnija.

“Spānija ir izdarījusi visu nepieciešamo, un tagad mums paveras jauni horizonti,” pauda Tevass. “Ir pienācis laiks atsākt regulāras sporta aktivitātes – no 8.jūnija “La Liga” atgriežas laukumos.”

“8.jūnija nedēļā, ar nosacījumu, ka viss ritēs pēc plāna, tiks īstenota valdības izstrādāt plāna trešā fāze, kas ļaus atsākt sacensības profesionālajās sporta līgās.”

Premjerministra paustais nozīmē, ka jūnija sākumā sezonu drīkstēs turpināt arī Spānijas basketbola čempionāts, kas iepriekš ziņoja, ka lēmums par sezonas atlikušo daļu tiks pieņemts līdz 31.maijam.

Basketbola čempionāts, visticamāk, notiks ar 12 komandu līdzdalību vienā norises vietā.

Spānijas valdības izdotie noteikumi ļauj futbola klubiem aizvadīt treniņus līdz pat 14 cilvēku sastāvā, tomēr “La Liga” lēma šos skaitli reducēt līdz desmit personām grupā.

Gadījumā, ja Spānijas futbola sezona netiks noslēgta, komandas kopumā zaudēs ap vienu miljardu eiro.

Vietējos čempionātus jūnijā cer atsākt arī Anglijas un Itālijas līgas, savukārt Vācijā pirmie mači notika jau pirms divām nedēļām. Francijā valdības noteikto ierobežojumu dēļ, kas saistīti ar koronavīrusa izplatību, sezona jau tika pasludināta par noslēgtu. Par čempioni tika pasludināta Parīzes “Saint-Germain” komanda.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par