Sporta ārsts noraizējies par Zionu: Viņa atlētiskums un eksplozivitāte ir būtiski regresējusi

Zions Viljamsons
Zions Viljamsons | Foto: Kevin C. Cox/Getty Images/AFP

Sporta ārsts Braiens Saterers, kurš savā “Youtube” kanālā un citos sociālajos tīklos runā par dažādām sporta traumām, izteicies, ka viņu satrauc Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Ņūorleānas “Pelicans” spīdekļa Ziona Viljamsona veselība.

Viljamsonu pagājušajā gadā “Pelicans” draftēja ar pirmo numuru, turklāt viņš ticis uzskatīts par vienu no talantīgākajiem 21. gadsimta NBA prospektiem, kurš izraudzīts ar pirmo numuru. Viņš potenciāla ziņā ir likts vienā plauktiņā ar tādām superzvaigznēm kā Entoniju Deivisu un pat Lebronu Džeimsu, tomēr Ziona veselība satraukusi NBA līdzjutējus, žurnālistus un arī “Pelicans” organizāciju.

“Viņš cīnās pats ar savu ķermeni,” Saterers skaidroja medijam “RealGM”. “Jūs varat paskatīties viņa labākās epizodes Djūkas universitātē un tagad NBA – atšķirība ir acīmredzama. Manuprāt, viņš vairs nav tik atlētisks un eksplozīvs, viņa fiziskā kondīcija ir kritusi, viņš ir lēnāks, spēlējot aizsardzībā, turklāt no viņa kreisā ceļgala jau tagad ir izņemta daļa no meniska, ko stingri uzmana “Pelicans” medicīnas personāls.”

Viljamsons NBA debitēja vien 22. janvārī, jo ilgu laiku nevarēja spēlēt traumas dēļ. Marta sākumā sezona tika pārtraukta Covid-19 pandēmijas dēļ, bet tika atsākta pēc teju pieciem mēnešiem. “Pelicans” medicīnas personāls komandas galvenajam trenerim Alvinam Džentrijam rekomendēja limitēt Viljamsona minūtes pirmajos mačos pēc sezonas atsākšanas, kas pārsteidza NBA apskatniekus, jo Zions, kā izrādās, pat pēc gandrīz piecu mēnešu pauzes tik un tā nebija nepieciešamajā fiziskajā formā, lai aizvadītu pilnvērtīgus mačus.

“Man rodas sajūta, ka neviens par to nevēlas runāt, kaut arī tas ir acīmredzami,” turpināja Saterers. “Zions cenšas atgriezties tur, kur bija iepriekš, bet “Pelicans” organizācijas uztraukumu viņa sakarā atspoguļo minūšu ierobežošana un paša Viljamsona “pārprogrammēšana”. Viņam bija četri mēneši, lai parādītu pozitīvas iezīmes, bet Zions ir regresējis!”

Saterers ir satraukts, ka traumatisms var būtiski ietekmēt viņa karjeru. “Es baidos, ka Viljamsons jau šobrīd zaudē cīņu pats ar savu ķermeni…”

NBA mājaslapā pieejamie dati liecina, ka Viljamsona svars ir 128,8 kilogrami, bet tajā pašā laikā viņa augums ir “tikai” 198 centimetri. Zions ir piektais smagākais spēlētājs līgā, taču auguma ziņā viņš nav pat 200 garāko spēlētāju starpā. Piemēram, Patriks Makavs ir 200 centimetrus garš, bet viņa svars ir 82 kilogrami.

Zions, ņemot vērā savus auguma parametrus, ir ļoti atlētisks un viņam pēdējo gadu laiku bijušas vairākas problēmas ar ceļgaliem.

Arī medija “The Ringer” apskatnieks Kevins O’Konors nesen izteicās, ka ir noraizējies un ka neizslēdz dažādu scenāriju piepildīšanos. Pēc viņa domām eksistē iespēja, ka Zions atgūsies un kļūs par NBA zvaigzni, bet var piepildīties arī opcija, ka viņš būs vienkārši laba līmeņa basketbolists.

O’Konors arī uzsvēra, ka Viljamsons ir ļoti vājš spēlētājs aizsardzībā un pēc viņa domām to veicina Ziona traumatiskais ķermenis.

21. gadsimtā ir vairāki spilgti piemēri, kad lieli talanti nav spējuši realizēt savu potenciālu traumu dēļ. Piemēram, 2008. gada drafta pirmais numurs Deriks Rouzs vairs nekad nespēja atgriezties augstākajā līmenī kopš krustenisko saišu plīsuma. Gregs Odens, kurš tika izraudzīts ar pirmo numuru 2007. gadā, tā arī nekad nepietuvojās tādam līmenim, kāds no viņa tika gaidīts. Līdzīgs scenārijs bija arī 2006. gada drafta sestajam numuram Brendonam Rojam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par