Sporta ierēdnis: Negatīva publicitāte ar Broku varētu veicināt atturēšanos no ziedošanas sportam

Edgars Severs, sportazinas.com
Foto: lspa.lv

Ziedotājs sevi asociē ar saņēmēju organizācijas un nozares vērtībām, līdz ar ko negatīva publicitāte varētu veicināt atturēšanos no ziedošanas sportam, sarunā ar “Latvijas Radio” atzina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors .

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saistībā ar iespējamu kukuļošanu aizturēja trīs cilvēkus, tajā skaitā Latvijas Biatlona federācijas (LBF) valdes priekšsēdētāju un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci Baibu Broku. 17. jūlijā visi tika atbrīvoti, taču izmeklēšana joprojām turpinās.

Iespējamā kukuļošana saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību. Rakstu mājas būvniecības iepirkums tika izsludināts pagājušā gada pavasarī, uzvarētāju mēģinot noskaidrot konkursa procedūrā ar sarunām. Iespējamais kukulis 20 000 eiro apmērā tika noformēts kā ziedojums LBF, vēsta aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

“Valsts un publisko finansējumu sadalīšanā ir nepieciešami pēc iespējas vienoti principi, un tā jāveic bez sporta organizāciju daudzpakāpju līdzdalības,” pauda Severs. “Sabiedriskā labuma sporta organizācijām nozīmīga to finansējuma un arī visas sporta nozares daļa ir privātā sektora ziedojumi. Negatīva publiska informācija [kā gadījumā ar Broku] rāda vēl lielāku aizdomu ēnu pār sportu un risku vēl lielākam ziedojumu apjoma sarukumam. Tā kā ziedotājs sevi asociē ar saņēmēju organizācijas un nozares vērtībām, negatīva publicitāte varētu veicināt atturēšanos no ziedošanas,” turpināja funkcionārs

Severs pastāstīja, ka valdība plāno atrast veidus sporta finansējuma palielināšanai: “Finansēšanas modelī tiek izskatīta iespēja sporta nozarei piesaistīt ienākumus no akcizētām precēm un jaundibinātas sporta loterijas”. Tāpat funkcionārs atzīmēja, ka šobrīd norisinās diskusijas par principiem sporta veidu hierarhijā, nebaidoties no prioritāro veidu noteikšanas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par