Sporta padome vienojas sportistiem prēmijas izmaksāt par katru augstvērtīgo paraolimpisko sasniegumu

15/09/2021 14:45

Latvijas Nacionālās sporta padome šodien lēma rosināt valdību grozīt Ministru kabineta noteikumus par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par sasniegumiem paraolimpiskajās spēlēs, lai sportisti varētu saņemt prēmijas par katru augstvērtīgo paraolimpisko sasniegumu.

Pašreiz noteikumi paredz, ka par izcīnītajām medaļām individuālajos sporta veidos olimpiskajās spēlēs sportistam, viņa treneriem, sportistu apkalpojošiem sporta darbiniekiem, tajā skaitā sporta ārstiem, apkalpojošam personālam un attiecīgajai sporta federācija naudas balva kalendārā gada laikā var tikt piešķirta tikai par vienu – augstāko – sasniegumu, kā vienīgo izņēmumu paredzot sportistu sasniegumus olimpiskajās spēlēs, par kurām naudas balva var tikt piešķirta par katru no sasniegumiem.

Grozījumi noteikumos paredzētu, ka arī par sasniegumiem paraolimpiskajās spēlēs, līdzīgi kā par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs, naudas balva par izciliem sasniegumiem sportā varētu tikt piešķirta par katru no sasniegumiem.

Ja valdība akceptēs minētos grozījumus, Latvijas paraolimpieši varēs saņemt prēmijas par visiem izcilajiem rezultātiem Tokijas paraolimpiskajās spēlēs – ne tikai par vienu augstāko. Minētais regulējums tieši attiektos uz Latvijas paraolimpiešiem Diānu Dadzīti un Rihardu Sniku, kuri Tokijā izcīnīja pa divām sudraba godalgām.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar rezolūciju uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) iesniegt valdībā priekšlikumus par kārtības maiņu naudas balvu piešķiršanai paraolimpisko spēļu dalībniekiem par sportiskiem sasniegumiem. Kariņš uzdevis vērtēt, vai nav atceļams noteiktais ierobežojums piešķirt naudas balvu tikai par vienu sportisko sasniegumu paralimpiskajās spēlēs un gadījumā, ja tas ir atceļams, šo kārtību attiecināt arī uz paraolimpisko spēļu Tokijā dalībniekiem.

IZM aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka pašreiz spēkā esošo sistēmu paredz noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru. Arī pasaules vai Eiropas čempionātos, pasaules kausu sacensībās, ja sportistam ir bijuši vairāki sasniegumi, tad naudas balvu piešķir tikai par vienu sasniegumu – par to, par kuru pienākas lielākā naudas balva.

Vēstīts arī, ka, lai arī Latvijas Paraolimpiskās komitejas jātnieks Rihards Snikus Tokijas paraolimpiskajās spēlēs jāšanas sportā iejādē izcīnīja sev divas sudraba godalgu, bet Diāna Dadzīte izcīnījusi sudraba medaļu diska mešanā, bet bronzu – šķēpa mešanā, sportisti saņems vienu naudas balvu, nevis divas.

Sportistam Tokijas paraolimpiskajās spēlēs šī ir otrā sudraba godalga, tomēr regulējums paredz, ka viņam tiks pasniegta naudas balva par augstāko sasniegumu, kas par sudraba medalu ir 85 373 eiro. Savukārt viņa treneri un apkalpojošais personāls kopā var pretendēt uz naudas balvu līdz 42 686 eiro apmērā.

Snikus Tokijas paraolimpiskajās spēlēs jāšanas sportā iejādē brīvā stila disciplīnā izcīnīja sudraba godalgu. Snikus un viņa partnera zirga “King of the dance” sniegums sacensībās iejādē I pakāpes brīvā stila disciplīnā tika novērtēts ar 82,087%, kas bija otrs labākais rezultāts.

Latvijas sportisti Tokijā ir izcīnījuši piecas medaļas – trīs sudraba un divas bronzas. Divas sudraba medaļas izcīnījis paraolimpiskais jātnieks Snikus ar zirgu “King of the dance”, bet diska mešanā sudraba medaļa, bet šķēpa – bronza, ir Dadzītes un tikai bronza – Aigara Apiņa kontā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
16/10/2021 07:10

Tā diena ir klāt – Briedis cīņā pret Mannu lūkos nosargāt IBF čempiona jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis šodien cīņā pret Vācijas pārstāvi Arturu Mannu lūkos aizstāvēt sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem). Cīņu vakars…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…