Šrēders: Vācija gaida medaļu jau 17 gadus, un tā ir pietiekama motivācija

18/09/2022 10:48
Deniss Šrēders

Vācijas basketbola valstsvienības līderis Deniss Šrēders pirms svētdien gaidāmās Eiropas čempionāta finālturnīra bronzas spēles paudis pārliecību, ka Vācijas basketbolisti ir motivēti sarūpēt izlasei pirmo medaļu kopš 2005.gada.

Jau ziņots, ka šodien Berlīnē tiks noskaidroti “EuroBasket 2022” medaļu ieguvēji. Vācija un Polija dosies laukumā plkst. 18:15 pēc Latvijas, lai cīnītos par bronzas medaļām, bet plkst. 21:30 sāksies Spānijas un Francijas duelis. Pusfinālā Vācija savu līdzjutēju priekšā ar rezultātu 91:96 zaudēja Spānijai.

“Visi puiši un es kā kapteinis vēlamies tikt pie medaļām un ierakstīt savu vārdu vēsturē. Un visiem tā ir pietiekama motivācija,” pauda Šrēders. “Ja jums nav motivācijas, Jums nav šeit jābūt. Visi ir motivēti uzvarēt svētdienas spēli.”

Tāpat Vācijas izlases līderis norādīja, ka spēle pret Poliju šobrīd ir viņa galvenais mačs, kura mērķis ir atnest Vācijai pirmo medaļu kopš 2005.gada. “Vācija gaida šo medaļu jau 17 gadus, un tā ir pietiekama motivācija, lai vēlreiz nodemonstrētu visus savus spēkus un prasmes,” savu motivāciju atklāja Šrēders. “Izcīnīt medaļu bija mūsu mērķis pirms Eiropas čempionāta, un tas joprojām ir iespējams. Tāpēc ar galvām augšā, mums tikai jāuzvar spēle pret Poliju.” Ja Vācijai izdosies gūt panākumu, valstsvienībai tā būtu tikai ceturtā medaļa lielākajos starptautiskajos turnīros.

Vācija, kura Eiropas čempionātu labāko četru komandu skaitā nav bijusi kopš 2005.gada, iepriekšējā čempionātā ieņēma sesto vietu. Vācijas basketbolisti šogad ieņēma otro vietu B apakšgrupā, kur zaudēja tikai Slovēnijai, bet pārspēja Franciju, Bosniju un Hercegovinu, papildlaikā Lietuvu un Ungāriju. Astotdaļfinālā vācieši ar 85:79 guva virsroku pār Melnkalni, ceturtdaļfinālā ar 107:96 pārspēja Grieķiju, bet pusfinālā ar 91:96 piekāpās Spānijai. Komandas bija salozētas kopā arī Pasaules kausa kvalifikācijas otrās kārtas turnīrā, gan pagājušā gada novembrī, gan šā gada jūlijā uzvaru svinot vāciešiem (72:69, 93:83).