Štālbergs: Būs “jāpaspēlē uz jūtām”, lai treneri un klubu vadības palaistu spēlētājus uz Latvijas izlasi

Artūrs Štālbergs,sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: Sintija Zandersone/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžeris sarunā ar raidījumu “Sporta Studija” izteicis gatavību doties runāt ar klubu vadībām, lai valstsvienības rindās redzētu ULEB Eirolīgas spēlētājus. 

Jau vēstījām, ka Štālbergs par Latvijas vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeri tika apstiprināts šī gada jūnija sākumā. 

Štālbergs iesāka: “Pirmais uzdevums, kas man bija jāizdara bija Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera atrašana un trenera korpusa komplektēšana. Tāpat svarīga bija visa šī procesa iepazīšana, lai varu saprast, kurā virzienā doties.” 

“Mans darbs Latvijas Basketbola savienībā (LBS) nav tikai ap vīriešu valstsvienību. Esmu iekšā arī citos procesos. Ir vairāki projekti, pie kuriem strādājam pašlaik, lai uzlabotu kopējo situāciju un dotu iespēju un motivāciju arī Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) treneriem,” turpināja ģenerālmenedžeris. 

Štālbergs komentēja ULEB Eirolīgas spēlētāju palīdzēšanu kvalifikācijas ciklā: “Tas ir atkarīgs no katras situācijas individuāli. CSKA jau savu viedokli ir pateikuši, ka spēlētājus nelaidīs. Pirmajā spēļu logā spēlētāji var būt pieejami un tad būs jābrauc tikties ar kluba vadībām un treneriem. To plānoju izdarīt līdz šī gada beigām.” 

“Spēlētāji ir pauduši gatavību atbraukt un palīdzēt. Būs “jāpaspēlē uz jūtām”, lai palaistu spēlētājus uz izlasi. Sāpīgākais ir tad, kad spēlētājs grib spēlēt, bet kluba vadība to neļauj,” piebilda bijušais basketbolists. 

EČ kvalifikācijas pamatturnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas sadalītas 8 grupās. Spēlēs arī četras valstis, kuras 2021. gada septembrī rīkos 24 komandu finālturnīru – Čehija, Gruzija, Itālija un Vācija. Rīkotājiem garantēta vieta finālturnīrā, no grupām, kurās šīs valstis ielozētas, finālturnīram kvalificēsies pa divām komandām, no pārējām četrām grupām – pa trijām. 

Latvijas izlase spēlēs vienā grupā ar Bosniju un Hercegovinu, Grieķiju un Bulgāriju. Pirmais mačs kvalifikācijas ciklā paredzēts nākamā gada 21. februārī pret Bosniju un Hercegovinu, bet trīs dienas vēlāk latvieši tiksies ar Bulgārijas nacionālo valstsvienību. 

Spēles notiks trijos “logos” – 2020. gada februārī un novembrī. 2021. gada februārī. Finālturnīrs risināsies 2021. gada septembrī Milānā, Prāgā, Tbilisi, Ķelnē un Berlīnē. 

2021. gada Eiropas vīriešu čempionāta kvalifikācija

A grupa B grupa C grupa D grupa
Kval. Itālija Čehija Horvātija
Polija Ziemeļmaķedonija Beļģija Turcija
Izraēla Igaunija Lietuva Nīderlande
Spānija Krievija  Kval. Zviedrija
E grupa F grupa G grupa H grupa
Somija Austrija Vācija Grieķija
Gruzija Ungārija Melnkalne Latvija 
Kval. Slovēnija Kval. Bosnija
Serbija Ukraina Francija Bulgārija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par