Štelmahers par brīvprātīgajiem treniņiem: Ja kāds neatnāks, nebūs tā, ka vairs neaicināsim uz izlasi

Roberts Štelmahers, sportazinas.com
Roberts Štelmahers | Foto: www.flickr.com/photos/vtbleague

Latvijas basketbola izlases treneru štābs ar Robertu Štelmaheru priekšgalā šodien “Elektrum” Olimpiskajā centrā uzsāka brīvprātīgo treniņu ciklu, kas ilgs līdz augusta sākumam. Šo treniņu apmeklējums nav obligāts un uz tiem var ierasties visi Latvijas izlases potenciālie kandidāti.

Treniņi risinās sieviešu un vīriešu valstsvienībām, kā arī U16 un U18 izlašu kandidātiem, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus (pirmdienās un trešdienās vīrieši un jaunieši, otrdienās un ceturtdienās sievietes un jaunietes).

“Man ir liels prieks, ka radījusi mums šādu iespēju, ka spēlētāji var atrasties zālē un trenēties kopā ar mums. Tas ir lieliski, ka viņiem pašiem nav jāmeklē zāles. Līdz nākamajai sezonai ir vismaz divi mēneši. Te nav mērķis kādu dzenāt, bet gan atrast kopīgu valodu gan džekiem savā starpā, gan mums treneriem ar viņiem un varbūt iepazīt jaunus spēlētājus. Varbūt radīsies jauni spēlētāji, kurus nolemsim pārbaudīt,” mediju pārstāvjiem pirmdien sacīja Štelmahers, kurš atzina, ka uz šiem treniņiem liela gatavošanās nav vajadzīga.

“Mēs vēlāk uzaicināsim vēl vairāk spēlētājus. Gan tie, kuri bija kandidātos, gan arī plašāku loku, lai zinām, kurš ir kādā formā un lai spēlētāji gūst pieredzi. Šie treniņi ir brīvs apmeklējums, kuros spēlētājiem ir dota iespēja trenēties ar mums. Mēs varam individuāli apskatīt spēlētāju un ieteikt viņam uzlabot metienus vai driblu, bet 100% attēlu tas neparāda un negarantē to, ka iesaistīsim konkrētus basketbolistus mačos,” atzina izlases galvenais treneris.

“Ja cilvēks ir Rīgā un viņam ir iespēja nākt uz treniņiem, viņš to var darīt. Citam varbūt jau ir klubu programmas, taču šis ir tikai brīvprātīgs treniņš. Ja te kāds neatnāks, nebūs tā , ka vairs neaicināsim uz izlasi. Šeit nāk tie, kam ir laiks un gribēšana to darīt. Visi līdz šim vairāk vai mazāk bija kaut ko darījuši. Neviens nav ierūsējis un viss ir OK,” turpināja speciālists.

“Ejam soli pa solim. Domāju, ja sāksim uzreiz ar kontakta treniņiem, radīsies traumas. Laika gaitā varbūt arī nesāksim kontakta treniņus, bet kādus agresīvākus skrējienus. Tad redzēsim. Darbosimies līdz augusta sākumam. Domāju, ka divos mēnešos atradīsies visiem laiks atnāk kaut vai aprunāties. Nav obligāti jātrenējas,” noslēdza Štelmahers.

Treneris arī atzina, ka šobrīd nav skaidrība par viņa nākotni igauņu klubā Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

Pirmdien vīriešu valstsvienības pirmajā nodarbībā treneru Roberta Štelmahera, Uvja Helmaņa, Raimonda Feldmaņa un Oskara Ernšteina vadībā ierindā bija 12 basketbolisti: Jānis Bērziņš, Kaspars Bērziņš, Jānis Blūms, Artjoms Butjankovs, Kristaps Dārgais, Rolands Freimanis, Mārtiņš Laksa, Toms Leimanis, Dāvis Rozītis, Artūrs Strautiņš, Aigars Šķēle un Jānis Timma.

Valstsvienības darba programmā iekļausies arī Žanis Peiners un Ojārs Siliņš, kuriem turpinās rehabilitācijas process pēc savainojumiem. Paredzams, ka darba gaitā komandai pievienosies vēl vairāki spēlētāji.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par