Superzvaigzne gan NBA, gan biznesā – kā Durants pelna miljonus ārpus basketbola laukuma

30/01/2022 17:05
Nokopēts
Kevins Durants

Nereti medijos lasām publikācijas par to, ka vairākus miljonus dolāru sapelnījuši sportisti pāris gadus pēc karjeras beigām pamanās bankrotēt. Tā, piemēram, “National Bureau of Economic Research” pētījumi liecina, ka 15,7% no Nacionālās futbola līgas (NFL) spēlētājiem 12 gadu laikā pēc karjeras noslēgšanas piedzīvo bankrotu, bet “Sports Illustrated” dati liecina, ka 78% NFL spēlētāju, kā arī 60% Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) basketbolistu pēc karjeras beigām saskarās ar finansiālām problēmām.

Sportisti ne vienmēr spēj prātīgi izrīkoties ar lielu naudu, kas nopelnīta karjeras laikā. Atlēts, kurš līdz 16-18 gadu vecumam dzīvojis nelabvēlīgos apstākļos un nabadzībā, var apjukt, saņemot savus pirmos miljonus un šo naudu iztērēt ātri un neapdomīgi. Viens no pozitīvākajiem piemēriem ir kādreizējais NBA spēlētājs Juniors Bridžmens, kurš ir otrs bagātākais basketbolists vēsturē, tomēr viņš lielāko daļu naudas nopelnījis biznesā, nevis basketbola laukumā

Vēl viens lielisks piemērs ir NBA superzvaigzne un viens no visu laiku izcilākajiem basketbolistiem Kevins Durants, kurš joprojām dominē NBA laukumos. Viņš kā profesionāls basketbolists kopā ar savu biznesa partneri Riču Kleimanu ir gudri investējuši Duranta naudu, kas rezultējies ievērības cienīgos papildus ienākumos. Tikai spēlējot basketbolu, Durants karjeras laikā nopelnījis 306 miljonus dolāru, bet 2026. gadā pēc viņa esošā līguma beigām summa sasniegs 499 miljonus. Tomēr reāli Duranta aktīvu vērtība padara viņu krietni vien bagātāku.

“Coinbase” kriptovalūtu serviss

“Coinbase” reklāmas

2017. gadā Duranta kompānija “Thirty Five Ventures” investēja kriptovalūtu servisā, kura vērtība aprīlī sasniedza 100 miljardus. Durants nekad nav atklājis, kādu summu viņš investēja “Coinbase”, taču, pieņemot, ka viņš iztērēja summu, kas svārstās no 250 tūkstošiem līdz vienam miljonam, Durants ar šo darījumu varētu būt nopelnījis 15,2 līdz 61 miljonu dolāru.

“Overtime” līga

"Overtime" basketbola līga

“Overtime” basketbola līgas spēlētāji

Vēl pirms “Overtime” jauniešu basketbola līga apjauta tās potenciālu, Durants ieradās ar 9,5 miljoniem dolāru. Pagājušā gada aprīlī “Overtime” līgas vērtība sasniedza 250 miljonus, turklāt tajā savu naudu investēja arī tādas sabiedrībā zināmas personas kā reperis Dreiks, “Amazon” dibinātājs Džefs Bezoss un vairāki citi NBA spēlētāji. Tagad tā ir profesionāla programma vidusskolas skolēniem, kurā var iegūt ne tikai augstākā līmeņa basketbola apmācības, bet arī akadēmiskas zināšanas par trenera darbu, sporta zinātni, tehnoloģijām un infrastruktūru, kā arī daudz ko citu, tādējādi sagatavojot jauniešus gan profesionālam basketbolam, gan dzīvei.

“Dapper Labs” NFT platforma

"Dapper Labs" NFT platforma

“Dapper Labs” NFT platforma

Neaizstājamie tokeni jeb NFT ir jaunākais tehnoloģiju sasniegums, kas “sprādzienu” piedzīvoja 2021. gada sākumā. Taču Durants jau laicīgi investēja “Dapper Labs”, kad tā vērtība sasniedz 2,6 miljardus. Sākotnēji “Dapper Labs” bija zināms kā tādu gana veiksmīgu NFT projektu kā “Crypto Kitties” un “NBA Topshot” izveidotājs, taču tad tas uzsāka sadarbību ar NFL, integrēja WNBA momentus “NBA Topshot”, izveidoja UFC momentu platformu, kā arī izveidoja un plāno izveidot citus NFT projektus, piemēram, Spānijas futbola čempionāta “La Liga” kolekciju. Šobrīd “Dapper Labs” vērtība mērojama 7,6 miljardu apmērā.

“Robinhood” akciju un kriptovalūtu kompānija

“Robinhood” platforma

Durants 2017. gadā veica vēl kādu investīciju, ieguldot naudu akciju un kriptovalūtu kompānijā “Robinhood”, kuras vērtība tobrīd bija 1,2 miljardi. Šobrīd tās vērtība ir 32 miljardi, kas nozīmē, ka Durants ir par 2500% palielinājis savu investīciju “Robinhood”. Diemžēl arī šajā gadījumā summa nav atklāta, taču Durants ar kapeikām nespēlējas un skaidrs, ka viņa ieguldījumi noteikti ir septiņciparu skaitļos kā minimums.

“Postmates” piegādes serviss

"Postmates" piegādes serviss

“Postmates” piegādes serviss

2016. gadā Durants ieguldīja vienu miljonu dolāru stārtapā ar nosaukumu “Postmates”. Tas bija piegādes serviss, kuru viņš izreklamēja, pašam Ņujorkā ar velosipēdu piegādājot “Nike” produkciju cilvēkiem. Laika gaitā “Postmates” izrādījās gana veiksmīgs serviss, kuru 2020. gadā nopirka “Uber” par 2,6 miljardiem. Tā bija algas diena arī Durantam, kurš līdz ar to nopelnīja 15 miljonus.

“Acorns” finansiālās labklājības sistēma

"Acorns"

“Acorns”

2016. gadā Durants ieguldīja naudu “Acorns” platformā, kura piedāvā menedžēt savas finanses, proti, ieguldījumus, pensiju plānus un citas lietas. Tāpat tā palīdz jauniešiem veikt investīcijas. Kompānijas esošā vērtība ir 2,2 miljardi.

“Whoop” digitālā fitnesa uzņēmums

“Whoop”

2017. gadā Durants ielika savu naudu digitālā fitnesa kompānijā “Whoop”, kuras vērtība tobrīd bija 128 miljoni dolāru. Tagad šī uzņēmuma vērtība ir 3,6 miljardi, kas nozīmē, ka Durants palielinājis savu investīciju par 2800% četros gados, veicot vēl vienu iespaidīgu finansiālu darījumu.

Durants mierīgi varēja neiespringt un dzīvot ar savu NBA algu, kuras kopsumma, kā jau minēts, 2026. gadā sasniegs 499 miljonus dolāru pirms nodokļu nomaksas, tomēr viņš nevēlējās sēdēt bezdarbībā un tādēļ ar vairākām veiksmīgām investīcijām ir ieguvis vērtīgus aktīvus, kas viņu padara par vienu no visu laiku turīgākajiem basketbolistiem. Jāsaka, ka lielu darbu paveicis arī viņa biznesa partneris Kleimans, ar kuru viņi abi kopā ieguldījuši naudu vairāk nekā 50 kompānijās.

Kevins Durants

Kevins Durants | Foto: “NBC Sports”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām