”Tenax” pārliecinoši uzveic ASK/LSPA un turpina sezonu bez zaudējumiem

25/01/2020 16:34

Latvijas handbola čempionvienība Dobeles “Tenax” sestdien “SynotTip” handbola virslīgas spēlē izcīnīja jau 14.panākumu, sezonu turpinot bez neveiksmēm.

“Tenax” savā laukumā ar 36:22 (19:9) uzvarēja turnīra pastarīti ASK/LSPA.

Dobelnieku komandā 11 vārtus guva Māris Veršakovs, par diviem mazāk iemeta Oskars Arājs, bet pa četriem pievienoja Antons Šuleiko un Viktors Tarasenko. LSPA komandā seši vārti Mārtiņam Stepuļenokam-Stukanovam, Kristers Rihards Ozols pievienoja piecus precīzus raidījumus, bet par vienu mazāk Ingum Kristiānam Jonuškam.

Pēc piecām nospēlētām minūtēm Stepuļenoka-Stukanova divi vārti vadībā ar 3:1 bija izvirzījuši viesus, tomēr viņiem pārsvaru ilgi neizdevās noturēt, jo Veršakovs nepilnu divu minūšu laikā guva trīs vārtus, panākdams jau 4:3. Dobelnieki turpinājumā guva vēl 12 vārtus, kamēr ASK/LSPA spēja atbildēt vien ar četriem precīziem metieniem (16:7). Arājs un Šuleiko līdz pirmā perioda beigām pievienoja vēl trīs vārtus, viesu rindās Stepuļenokam-Sukanovam atbildot ar diviem precīziem raidījumiem.

Otrajā periodā pirmos vārtus guva ASK/LSPA, bet mājinieki īsā laikā iemeta trīs “golus”, panākdami 22:10. Kad spēlē bija palikušas desmit minūtes, dobelnieki jau bija iekrājuši 15 vārtu pārsvaru (32:17), bet viesi pēdējās septiņās minūtēs izpildīja piecus precīzus raidījumus, tomēr ar to nepietika, lai atgūtu zaudēto. Šuleiko 57. un 58.minūtē atzīmējās ar vārtiem, kaldinot “Tenax” uzvaru ar 36:22.

Turnīra līdere ar 28 punktiem 14 spēlēs ir Dobeles “Tenax”, bet tikpat punktu 14 mačos iekrājuši Rīgas “Celtnieks” handbolisti, kamēr trešā ar 17 punktiem 14 cīņās ir “Ogre”. Ar 14 punktiem 14 cīņās ceturtā ir “Latgols”, tikpat punktu arī “Vaiņodei”, kas aizvadījusi par maču mazāk, savukārt pa sešiem ir “Jūrmalas Sports” un MSĢ/LAT 2000, kas aizvadījusi 14 spēles, kamēr ludzāniešiem ir par vienu vairāk. Pēdējo vietu ar trim punktiem ieņem ASK/LSPA.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Šomēnes Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, kura apakšgrupā piekāpās Spānijai, Nīderlandei un Vācijai.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas “Celtnieks” vienību.