“Top Gun” noslēdzas ar Latvijas izlašu uzvaru vīriešu un sieviešu turnīros

Niks Višņēvičs
Niks Višņēvičs | Foto: 3x3Latvija

” 3×3 basketbola seriāla vasaras posms svētdien noslēdzās ar Latvijas vīriešu un sieviešu izlašu uzvaru turnīrā tirdzniecības centrā “Akropole”, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Sestdien notika grupu turnīru spēles, kurās piedalījās vasaras posmu labākās vīriešu komandas – “Ķekava” (Latvijas izlases četrinieks), “3×3 Jelgava” (Latvijas izlases otrais sastāvs), “Saldus”, “3×3 Madona”, “Mārupe”, RSU, “Latvijas Universitāte”, “Bauerfiend”, “VEF BA Valkā”/ VJCĢ, “EAST-Ball”, kā arī komandas, kas saņēma “wild card” ielūgumus – “Ādaži”, “Madona/BJSS” un “OT/Gatves bode”.

Svētdien notika izslēgšanas spēles vīriešu komandām, kā arī sieviešu vienību turnīrs, kurā komandas “3×3 sievietes” sastāvā piedalījās arī 2019.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļu ieguvējas Baiba Eglīte un Kristīna Petermane. Gan dāmu, gan vīriešu komandas cīnījās par naudas balvu. Kopējais balvu fonds bija 4800 eiro.

Vīriešu turnīrā līdz finālam aizkļuva “Ķekavas” un “Mārupes” komandas. Finālspēlē zem “Ķekavas” karoga spēlējošie Latvijas izlases vīri (Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Artūrs Strēlnieks) ar 22:12 pārspēja “Mārupi”, kas iepriekš no cīņas bija izsitusi Latvijas izlases otro sastāvu (“3×3 Jelgava”) un Saldus vienību. Par vīriešu turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Niku Višņēviču (“Mārupe”).

Tikmēr cīņā par trešo vietu “Saldus” ar 14:10 pārspēja “Latvijas Universitāti”.

Sieviešu turnīra finālspēle “3×3 sievietes” (Baiba Eglīte, Kristīna Petermane, Enija Ķīvīte un Ieva Veinberga) tikai pašā mača izskaņā pārspēja “Mārupi” (21:17). Cīņā par trešo vietu “Daugavpils Universitāte” ar 18:14 pieveica “Jelgavu”. Vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma Enija Ķīvīte.

“Top Gun” sešos vasaras posmos piedalījās 28 vīriešu komandas no 16 pilsētām un pašvaldībām, kā arī 14 sieviešu komandas, tai skaitā divi kvarteti no Lietuvas. Vīriešu konkurencē divos posmos uzvarēja “Ķekava”, ko pārstāvēja Latvijas izlases spēlētāji, bet pa reizei triumfēja Saldus, Madonas, Mārupes un Jelgavas komandas. Kopumā vasaras turnīri pulcēja 140 basketbolistus.

Latvijas 3×3 Basketbola līgas turnīru seriāls notiks līdz maijam. Paredzēti astoņi pamatturnīra posmi un finālposms tirdzniecības centrā “Akropole”.

Finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3×3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Finālturnīra laikā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

LBS jūnijā informēja, ka tā izstrādājusi 3×3 basketbola attīstības plānu “Parīze 2024”, kuras mērķis ir Latvijas basketbolistiem nodrošināt izaugsmes iespējas un pēctecību, sekmējot visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās un olimpisko medaļu izcīnīšanu.

“Parīze 2024” ietvaros tiks īstenoti vairāki projekti. Viens no tiem – profesionālas 3×3 basketbola līgas izveide – uzsākta jau šajā vasarā. “Top Gun” uzdevumi ir veicināt spēlētāju iesaisti 3×3 basketbola turnīros, konkurenci un masveidību, sekmēt nacionālo izlašu kandidātu gatavošanos un nodrošināt nacionālo izlašu spēlētāju atlasi, kā arī nodrošināt FIBA 3X3 reitinga punktu akumulēšanu ziemas periodā.

Turnīra dalībnieki ir pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību un vispārējās izglītības iestāžu komandu spēlētāji, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, treneri, oficiālie pārstāvji, tiesneši, kā arī 3×3 basketbola administrācija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par