Tralmaks turpina klubā iesākto, Latvija pirmajā pārbaudes spēlē pieveic Franciju

09/11/2023 21:12
Nokopēts
Eduards Tralmaks

Latvijas hokeja izlase šovakar “Daugavas” ledus hallē Rīgā pirmajā pārbaudes spēlē ar 3:1 pieveica gaidāmos pretiniekus 2024. gada pasaules čempionātā Franciju.

Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās sezonu lieliski iesākušais Eduards Tralmaks, pa precīzam metienam arī Patrikam Ozolam un Filipam Buncim, kamēr divas rezultatīvas piespēles Haraldam Eglem. Vienīgos vārtus Francijas labā guva Batists Brušē.

Rītvakar abas komandas plkst. 19:00 tiksies atkārtoti.

Spēles gaita

Maču ar metienu pa vārtu stabu sāka Patriks Ozols, pēc tam mājinieki divas minūtes spēlēja vairākumā, bet rezultāts tika atklāts pēc spēlētām septiņām minūtēm un astoņām sekundēm ātrajā uzbrukumā. Eduards Tralmaks no laukuma labās apmales piespēlēja uz nūjas vārtu priekšā izslidojušajam Filipam Buncim, kuram atlika vien trāpīt tukšā vārtu kreisajā stūrī – 1:0. Rezultatīva piespēle tika ieskaitīta arī Haraldam Eglem.

Pirmās trešdaļas beigās un otrās sākumā Latvijas komandā divu minūšu noraidījumus nopelnīja Oskars Lapinskis un Rihards Melnalksnis, taču Ivara Punnenova sargātie vārti tika nosargāti neieņemti.

2:0 30.minūtē panāca Ozols. Georgs Golovkovs, atrazdamies uzbrukuma zonas labajā stūrī, piespēlēja Ozolam, kurš pa kreiso pusi tuvojās vārtiem, un aizsargs ar ilgu pauzi aizslidoja uz priekšu, raidot ripu vārtos vien tad, kad tukšs bija palicis vārtu kreisais stūris.

Mazākumā Francija bīstami uzbruka, 73 sekundes pirms otrā pārtraukuma panākot 1:2. Pēc Dilana Favra acīgas piespēles uz centra apli vienatnē ar Punnenovu izslidoja Batists Brušē, paskatījās atpakaļ, vai neviens viņam neseko, un ar plaukstas metienu raidīja ripu vārtu kreisajā stūrī.

Trešā perioda sākumā 3:1 pēc Egles piespēles panāca Tralmaks, kurš no kreisās apmales izlauzās līdz vārtiem un, no muguras cenšoties traucēt diviem pretiniekiem ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtu kreisajā stūrī.

Punnenovs uzvarētāju vārtos 60 spēles minūtēs atvairīja 16 metienus, bet viesiem Kentēns Papijons tika galā ar 32 no 35 metieniem.

Pirms spēles bija vienošanās, ka neatkarīgi no rezultāta pēc 60 spēles minūtēm tiks aizvadīts pagarinājums un pēcspēles metieni. Par spīti vairākumam Latvija vārtus gūt papildlaikā nespēja, bet pēcspēles metienos rezultatīvi bija Renārs Krastenbergs, Egle, Mārtiņš Dzierkals un Tralmaks, bet viesu vārtsargu pārspēt nespēja Anrī Ravinskis Latvija bija uzvarējusi jau pēc trim sērijām, jo Punnenovu francūžiem piecos metienos pārspēt tā arī neizdevās.

Par labākajiem abu komandu rindās tika atzīti vārtsargi – Punnenovs un Papijons.

Situācija izlasē

Harija Vītoliņa vadītajā komandā šajā pārtraukumā iekļauti trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un divpadsmit uzbrucēji. Arginto Milbergs, Kristaps Roķis, Roberts Cjunskis un Anrī Ravinskis Latvijas valstsvienībā iepriekš nav spēlējuši.

Decembrī Latvijas izlase startēs “Kaufland” kausā Slovākijā, kur bez mājiniekiem un latviešiem piedalīsies arī Norvēģija, bet aprīlī, gatavojoties pasaules čempionātam, tiks aizvadītas astoņas pārbaudes spēles.

Plānots, ka pēdējā sagatavošanās posmā pasaules čempionātam Latvijas izlase savā laukumā aizvadīs divus mačus ar Austrijas komandu, vienu – ar Somiju, ar kuru par draudzības spēlēm ir vienošanās uz diviem gadiem, pēc tam būs divas spēles Šveicē, bet gatavošanās čempionātam tiks noslēgta savu skatītāju priekšā mačā ar norvēģiem.

2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

Latvijas izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Franciju:

vārtsargi – Ivars Punnenovs (“Lausanne”, Šveice), Ēriks Vītols (Keurū “KeuPa”, Somija), Arginto Milbergs (“Kurbads”);

aizsargi – Kristiāns Rubīns (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Roberts Mamčics (Nove Zāmki “Mikron”, Slovākija), Miks Tumānovs (Jiveskiles JYP, Somija), Ernests Ošenieks (“Hermes”, Somija), Artūrs Andžāns (Keurū “KeuPa”, Somija), Nauris Sējējs (Kīsnahtas “Lions”, Šveice), Patriks Ozols (Jihlavas “Dukla”, Čehija);

uzbrucēji – Mārtiņš Dzierkals (Šellefteo AIK, Zviedrija), Renārs Krastenbergs (bez kluba), Eduards Tralmaks (Kladno “Rytīrži”, Čehija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas “MHK 32”, Slovākija), Georgs Golovkovs (Estešundas IK, Zviedrija), Filips Buncis (Vestervikas IK, Zviedrija), Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice), Rihards Melnalksnis (“Olten”, Šveice), Kristaps Roķis (Jelgavas “Zemgale”/LBTU), Roberts Cjunskis (“Lugano”, Šveice), Anrī Ravinskis (Imatras “Kettera”, Somija), Frenks Razgals (“Poruba 2011”, Čehija).

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.72
-
2.15
3.18
4.25
2.12
1.17
8
15.5
5.02
4.75
1.64
1.14
8.75
19
5
3.9
1.61
1.51
4.76
6.73
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām