Traumas ievieš korekcijas – zināms 3×3 izlases sastāvs pirmajā OS kvalifikācijas turnīrā

11/04/2024 09:46
Nokopēts
Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars

Latvijas 3×3 basketbola izlasi gaidāmajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Honkongā pārstāvēs Agnis Čavars, Francis Gustavs Lācis, Nauris Miezis un Zigmārs Raimo, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Piektdien, 12. aprīlī, startēs pirmais OS kvalifikācijas turnīrs. Latvijas izlasei pirmās spēles piektdien plkst. 11.45 pēc Latvijas laika ar Mongolijas izlasi, plkst. 13.10 ar Jaunzēlandes vienību, sestdien plkst. 11.45 ar Ēģipti. Svētdien paredzēti pusfināli un fināls. Visas spēles varēs vērot tiešraidē FIBA3x3 Youtube kontā.

Pēdējā pieteikumu iesniegšanas dienā Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis koriģēja iepriekš turnīram reģistrēto komandas sastāvu. Savainojuma dēļ nevarēs spēlēt Kārlis Lasmanis, kuru aizstās cits olimpiskais čempions – Agnis Čavars.

“Šodien iesildoties pirms treniņa sākuma Kārlis sajuta sāpes, nevarēja turpināt nodarbību un tika nogādāts uz pārbaudēm slimnīcā. Par savainojuma nopietnību varēs spriests pēc izmeklējumiem, bet skaidrs, ka šajā turnīrā viņš spēlēt nevar,” izmaiņas sastāvā komentēja Feldmanis.

“Lasmani aizstās Agnis Čavars. Šāds četrinieks februārī piedalījās pašos pirmajos pārbaudes turnīros Francijā un nesen spēlēja Lietuvā. Šodienas treniņā atjaunojām sadarbības uzbrukumā un pārliecinājāmies, ka Agņa pieredze un atlētisms noteikti palīdzēs aizsardzībā. Vakarā skatīsimies video un akcentēsim galvenās lietas spēles plānā,” teica treneris.

“Piektdien no rīta būs 20 minūšu iesildīšanās treniņš un tad dosimies cīņā. Pēdējā brīdī veikt izmaiņas iespēlētā sastāvā nav patīkami, bet sportā šādas situācijas gadās, un palīdz papildus mobilizēties. Kopējais komandas noskaņojums nav ietekmēts – tas joprojām ir ļoti kaujiniecisks,” norādīja Feldmanis.

A grupā spēlēs Nīderlandes, Austrijas, Šveices un Honkongas izlases. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā. Pusfinālā svētdien, 14. aprīlī, plkst. 11.30 A grupas uzvarētāji spēlēs ar B grupas otro komandu, plkst. 11.55 B1 – ar A2. Pusfināla maču uzvarētāji plkst.13.00 finālspēlē noskaidros vienīgās ceļazīmes ieguvējus. 

Pirmajā Universālajā kvalifikācijas turnīrā no 12. līdz 14. aprīlim Honkongā piedalās 8 komandas no valstīm, kas ieņem augstākās vietas FIBA federāciju rangu tabulā, izņemot valstis, kuras bijušas pārstāvētas pēdējās divās olimpiskajās spēlēs klasiskajā basketbolā. Ceļazīmi uz Parīzi saņems turnīra uzvarētāji. 

Vēl viena ceļazīme uz olimpisko turnīru tiks izcīnīta no 3. līdz 5. maijam Japānā, bet pēdējās trīs – no 23. līdz 26. maijam Ungārijā.

Čavars par Parīzes OS kvalifikāciju: Būtu labi visu darbu izdarīt jau pirmajā turnīrā

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām