Arna Veličkas agresīvā spēle bija Lietuvas basketbola izlases panākumu atslēga uzvarā pār Latviju, sarunā ar žurnālistiem atzina lietuviešu spēka uzbrucējs Ažuls Tubelis.
Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien Rīgā Eiropas čempionātu beidza ar zaudējumu astotdaļfinālā Lietuvai, piekāpjoties ar 79:88. Lietuvas izlasei grupu turnīra noslēgumā un “play-off” mačos jāiztiek bez tās līdera Roka Jokubaiša, kurš guva kreisās kājas ceļgala saišu traumu.
“Tas bija smags zaudējums komandai. Sapratām, ka katram spēlētājam jāsper solis uz priekšu. Šodien to darījām, jo īpaši Arns Velička, kura agresīvā spēle bija mūsu panākumu atslēga,” teica Tubelis, kuram arī bija ražīgākā spēle turnīrā – 18 punkti un 12 bumbas zem groziem.
Savainojumi paretinājuši arī citu komandu sastāvus. Lietuviešu basketbolists minēja, ka to cēlonis varētu būt sarežģītais turnīra grafiks pēc intensīva sagatavošanās perioda. “Tie neesam tikai mēs. Šķiet, ka tās traumas gadās no nekurienes. Ceļgali, potītes… Tie savainojumi piezogas nemanāmi,” atzina Tubelis.
Ceturtdaļfināla spēli lietuvieši aizvadīs Rīgā pret Grieķiju vai Izraēlu. Tagad Lietuvas izlase ir vienīgā no Baltijas valstu komandām, kas palikusi turnīrā. “Jūtamies kā mājās, jo līdzjutējiem tas ir dažu stundu brauciens uz Rīgu. Esam pagodināti spēlēt savu līdzjutēju priekšā,” pauda Tubelis.
Izslēgšanas turnīra pēdējās kārtas un medaļu spēles norisināsies nākamnedēļ.
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu