U19 basketbolisti Pasaules kausu noslēdz ar zaudējumu

07/07/2019 17:18

Latvijas U19 puišu basketbola izlase svētdien Grieķijā Pasaules kausa turnīru noslēdza 12. vietā.

Latvieši cīņā par 11.vietu ar rezultātu 68:74 (13:18, 17:6, 18:22, 20:28) piekāpās vienaudžiem no Argentīnas.

Latvijas izlasē pa 15 punktiem guva Artūrs Kurucs un Valter Vēveris, pirmajam no viņiem izcīnot arī astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt 11 punkti bija Ričarda Vitoļska kontā.

Tikmēr pretiniekiem 13 punkti un astoņas bumbas zem groziem bija Bautistam Lugarīni.

Latvijas jaunie basketbolisti pirmajās četrās minūtēs nespēja iekarot grozu, kā rezultātā nonāca iedzinējos ar 0:7. Vēlāk pretinieku pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem, bet pirmā ceturtdaļa tika zaudēta ar 13:18.

Otrā ceturkšņa ievadā Vēveris ar tālmetienu samazināja pretinieku pārsvaru, pēc tam palīdzēdams pārņemt vadību. Ceturkšņa turpinājumā latvieši turējās vadībā un puslaika pārtraukumā devās ar sešu punktu pārsvaru (30:24).

Trešajā trešdaļā argentīnieši pakāpeniski atspēlējās līdz Latvijas pārsvaru samazināja līdz vienam punktam. Ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Kurucs ar tālmetienu un Vēveris panāca septiņu punktu pārsvaru (57:50), taču argentīnieši atspēlējās un pārņēma vadību – 61:60 pretinieku labā. Tiesa, uz to ar precīziem trejačiem atbildēja Vitoļskis un Dāvids Vīksne, kuri panāca 66:63.

Pretinieki gan izlīdzināja rezultātu un pamatlaika pēdējās minūtēs sākumā vēlreiz pārņēma vadību, taču Armands Berķis no soda metienu līnija izlīdzināja rezultātu – 68:68. Pusminūti pirms finālsvilpes argentīnieši vēlreiz izvirzījās vadībā ar diviem punktiem, bet latvieši savā uzbrukumā zaudēja bumbu, kā rezultātā nācās pārkāpt noteikumus. Dienvidamerikāņi no soda metienu līnijas bija nekļūdīgi, turklāt Latvija vēlreiz neizmantoja savu uzbrukumu, kā rezultātā sekoja vēl viena piezīme. Noslēgumā Latvijas jaunie basketbolisti cieta zaudējumu ar 68:74.

Latvijas jaunie basketbolisti grupu turnīrā zaudēja visās trijās spēlēs un ieņēma pēdējo vietu B grupā – 79:93 pret Mali, 52:81 pret Austrāliju un 76:78 pret Kanādu. Savukārt pēc tam astotdaļfinālā Latvija ar 66:116 kapitulēja ASV vienaudžiem, bet piektdien izcīnīja pirmo uzvaru, ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar 87:84 pārspējot Ķīnu. Tikmēr cīņā par 9.-12.vietu sestdien ar 80:94 tika piedzīvots zaudējums Austrālijas izlasei.

Tikmēr Argentīnas basketbolisti C apakšgrupā ar 86:84 pieveica Krieviju, ar 77:72 uzvarēja Filipīnas un ar 73:68 uzveica Grieķijas valstsvienību. Astotdaļfinālā argentīnieši ar 57:77 zaudēja Puertoriko valstsvienībai, bet nākamajā spēlē ar 84:79 pārspēja Jaunzēlandes izlasi. Savukārt cīņā par 9.-12. vietu Argentīnas valstsvienība ar 66:72 piekāpās Grieķijai.
Latvijas juniori tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā ieguva, pērn izcīnot otro vietu Eiropas U18 čempionātā.

Gatavojoties Pasaules kausa izcīņai, latvieši aizvadīja septiņas pārbaudes spēles, kurās izcīnīja divas uzvaras. Vispirms divreiz tika atzīts Krievijas pārākums (66:74 un 95:97), pēc tam pret Lietuvu piedzīvota neveiksme (72:75) un izcīnīta uzvara (84:82), bet turpinājumā piedzīvoti zaudējumi Austrālijai (61:85) un Igaunijas U-20 izlasei (60:69). Noslēdzot gatavošanas Pasaules kausam, Latvija pārspēja vienaudžus no Ķīnas (94:76).

Jau ziņots, ka U19 izlasei pasaules kausā nevar palīdzēt viens no tās potenciālajiem līderiem Artūrs Žagars, kuram rudenī tika veikta potītes operācija. Tiesa, valstsvienībai talkā devusies liela daļa no pērn sudrabu izcīnījušās komandas.

Pasaules kausa izcīņa noris Iraklijā, kas atrodas uz Krētas salas. Turnīrs noslēgsies svētdien.

U19 Pasaules kausa izcīņā puišu konkurencē Latvija pārstāvēta trešo reizi. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, bet 2011.gadā Rīgā – desmitā pozīcija.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalīsies U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās.