UEFA – čempionu līga

UEFA ir viena no līgām, kurai seko līdzi daudzi. Tas pierāda UEFA reitingi. Līdz ar to arī ir iespējams redzēt dažādas tiešraides, pārraides un citu informāciju par čempionātiem u.c. Katrs var atrast kaut ko interesantu šajā vīriešu sportā pat, ja pats nespēlē futbolu.

UEFA pilnajā nosaukumā ir UEFA Čempionu Līga. Tas ir nozīmīgākais Eiropas vīriešu futbola klubu turnīrs. To organizētāji ir UEFA. Pirmās sacensības bija 1955. gadā. Līdz 1992. gadam tās sauca par “Eiropas čempionvienību kausu.” Nevar noliegt, ka vislabāk līgā klājas tieši Spānijas izlasei. Madrides “Real” ir uzvarējis visvairāk reižu (10 reizes). Un to panākumi ar to arī nebeidzas.

Futbols kā komandu sporta veids prasa lielu fizisko un laika ieguldījumu. Futbola spēlē piedalās divas komandas, katrā uz laukuma ir pa 11 spēlētājiem. Spēlētāji izmanto futbolbumbu, lai gūtu vārtus. Futbols bieži vien tiek saukts par vispopulārāko futbola veidu pasaulē un vispopulārāko sporta veidu. To var spēlēt gan iesācēji, gan profesionāļi, taču līdz UEFA līmenim noteikti ir tāls ceļš ejam. Futbola laukums būtībā ir taisnstūrveida zālājs vai mākslīgā zāliena laukums ar vārtiem abos laukuma galos. Spēles galvenais mērķis ir ieraidīt pēc iespējas vairāk vārtus pretinieka laukumā. Vārtsargs vienīgais spēles laikā var pieskarties bumbai ar plaukstām vai rokām, lai mestu bumbu uz priekšu. Pārējiem bumbai var pieskarties ar rokām tikai izmetot to no sānu auta vai veicot soda sitienu. Bumbas kontrolei jāizmanto kājas, precīzāk, pēdas, ķermeni vai/ un galvu. Ja rezultāts spēles beigās ir vienāds, tad tiek spēlēts spēles pagarinājumā un/vai 11 metru soda sitienu sērija. To nosaka turnīra nolikums. Mūsdienu futbols ir pilnveidots pēc Anglijas Futbola Asociācijas izstrādātajiem principiem. Futbolu starptautiski pārvalda Fédération Internationale de Football Association (Starptautiskā futbola asociāciju federācija) jeb FIFA. Līdz ar to prestižs ir arī starptautiskais futbola turnīrs ir FIFA Pasaules kauss i ik pēc četriem gadiem. Eiropā, protams, nenoliedzami svarīgs ir UEFA, kur piedalās ļoti spēcīgas komandas. Vienmēr var būt kādi pārsteigumi, piemēram, kad Īslande tikās saspringtā cīņā (finālturnīrā) pret Franciju, kura jau vairākus gadus ir zināma kā ļoti spēcīga izlase. Līdz ar to skatītājiem un līdzjutējiem vienmēr ir ko darīt un pārsteigumi nebeidz sākties. Savukārt mediju tiešraidēs, atkārtojumos un aprakstos ir vienmēr interesanti sekot līdzi, lai uzzinātu jaunāko, kas notiek saistībā ar UEFA un komandām.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām