UEFA Nāciju līgas A grupā Nīderlande uzvar Poliju, itāļi spēlē neizšķirti ar Bosniju un Hercegovinu

05/09/2020 12:59
Itālijas futbola izlase

Nīderlandes futbola izlase piektdien Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas A grupas spēlē uzvarēja Poliju, kamēr itāļi zaudēja svarīgus punktus pret Bosniju un Hercegovinu.

Nīderlande A pirmās grupas spēlē Amsterdamā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Poliju.

Vienīgos vārtus šajā duelī 61.minūtē iesita Stīvens Bergvijns, kurš gar pašu vārtu priekšu saņēma piespēli no partnera un bumbu novirzīja jau tukšos vārtos.

Citā šīs grupas spēlē Itālija Florencē spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Bosniju un Hercegovinu.

Spēles 57.minūtē bosniešus vadībā izvirzīja Edina Džeko sitiens. Bosnija un Hercegovina pretinieku soda laukumā pēc izspēlēta stūra sitiena ieguva bumbu, pie kuras drīz vien tika Džeko, no tuvas distances gūstot vārtus.

Itāļi gan nekavējās un desmit minūtes vēlāk Stefano Sensi personā atguva neizšķirtu, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 1:1.

Ar trim punktiem pirmo vietu pēc vienas aizvadītas spēles ieņem Nīderlande, kamēr Itālija un Bosnija un Hercegovina iekrājušas pa punktam, bet poļi ir “sausā”.

Tikmēr B pirmās grupas spēlē Austrijas Oslo ar 2:1 (1:0) uzvarēja mājiniekus Norvēģiju.

Austrijas izlasē ar vārtu guvumiem izcēlās Mihaels Gregoričs un Marsels Sabicers, bet vienīgo “golu” Norvēģijas labā iesita talantīgais Ērlings Brauts-Holanns.

Vēl šajā pašā grupā Rumānija mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Ziemeļīriju.

Rumānijas izlasē izcēlās Georgs Puskas, bet Ziemeļīrijas valstsvienībā precīzi sita Gevins Vaits.

Grupas vadībā ar trim punktiem ir Austrija, tālāk ar vienu punktu seko Rumānija un Ziemeļīrija, bet Norvēģija pagaidām ir bez punktiem.

Savukārt B otrajā grupā Skotija Glāzgovā spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Izraēlu.

Skotijas valstsvienībā izcēlās Raiens Kristijs, bet otrā laukuma pusē precīzi sita Erans Zahavi.

Šīs pašas grupas otrajā duelī Čehija Bratislavā ar 3:1 (0:0) uzvarēja Slovākiju.

Uzvarētāju labā vārtus guva Vladimirs Kufals, Boreks Dokals un Mihals Krmenčiks. Goda vārtus Slovākijas izlasē iesita Ivans Šranzs.

B otrās grupas vadībā ar trim punktiem ir Čehija, pa vienam iekrājušas Izraēla un Skotija, bet Slovākija bez punktiem ir pēdējā, ceturtā.

Visbeidzot C ceturtajā grupā dienvidu kaimiņi lietuvieši Viļņā ar 0:2 (0:1) piekāpās Kazahstānai.

Kazahstānas izlasē vārtus guva Baktijors Zajnutdinovs un Islambeks Kuats.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Baltkrievijas Minskā ar 0:2 (0:1) zaudēja Albānijai.

Vārtus šajā duelī guva Sokols Cikaleši un Keidi Bare.

Pēc vienas aizvadītas spēles pa trim punktiem iekrājušas Kazahstāna un Albānija, bet Lietuva un Baltkrievija pagaidām pie punktiem nav tikušas.

Nāciju līgā grupu uzvarētājas nākamgad nopelna iespēju spēlēt augstākā grupā. Proti, komanda, kas uzvar kādā no C grupām, tiek pie iespējas startēt kādā no B grupām, savukārt B grupu uzvarētājas nākamgad spēkojas A grupās.

Tās komandas, kas savās grupās būs izcīnījušas pirmās divas vietas, bet jau iepriekš nebūs kvalificējušās 2022.gada Pasaules kausam, būs tiesīgas piedalīties Pasaules kausa kvalifikācijas “play-off” kārtā.

Nāciju līgas turnīrs noris otro gadu. Pirmajā Nāciju līgas sezonā par uzvarētāju tika kronēta Portugāle.