LFF izskatīs Latvijas un Izraēlas dueļa incidentā iesaistīto personu atbildību

Latvija pret Izraēlu, sportazinas.com
Foto: LFF

Latvijas Futbola federācija (LFF) izvērtēs Latvijas-Izraēlas mača incidentā iesaistīto personu atbildību, lai varētu pieņemt atbilstošus soda mērus, sarunā ar aģentūru LETA teica organizācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Eiropas Futbola federāciju asociācija () pret Latviju uzsākusi disciplinārlietu par rasistisku uzvedību pagājušajā piektdienā Rīgā notikušajā 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē.

Latvija pagājušajā piektdienā Daugavas stadionā ar 0:3 piekāpās Izraēlai.

UEFA ziņo, ka tā sākusi izmeklēšanu par rasistisku uzvedību, sīkāk nepaskaidrojot lietas apstākļus.

“Pārkāpuma faktu konstatējis neatkarīgs novērotājs. Šobrīd izvērtējam visu iesaistīto personu atbildību, lai varētu pieņemt soda mērus. Ir rūpīgi jānoskatās visi pieejami video. Mēs šo incidentu uztveram ļoti nopietni. Nekāda veida rasistiskas izpausmes vai saukļi Latvijas futbolā nedrīkst būt,” sacīja Gorkšs, kuram ceturtdienas vakarā bija tikšanās ar Latvijas izlases līdzjutējiem, kuri, iespējams, bija iesaistīti incidentā.

Kā aģentūrai LETA norādīja UEFA Mediju un sabiedrisko attiecību nodaļā, tā šobrīd nevar komentēt uzsākto lietu. Tiesa, tā atklāj, ka rasistiska uzvedība šajā lietā nozīmējot nacistiskās Vācijas tradicionālā sveiciena demonstrēšanu.

“Esam pieprasījuši maksimālu daudz informācijas informācijas un video, lai saprastu notikušā apstākļus. Tāpat jāizvērtē, kāpēc no stjuartu puses netika reaģēts uz pārkāpumiem,” teica Gorkšs.

Lieta tiks izskatīta 18. jūlijā UEFA Kontroles, ētikas un disciplinārlietu komitejā.

Atkarībā no lietas apstākļiem un iesaistītajām personām, par šāda veida uzvedību var draudēt mājas spēles vai spēļu aizvadīšana aiz slēgtām durvīm, naudas sods un/vai iesaistīto personu diskvalifikācija.

Jūnijā aizvadītajās spēlēs UEFA par rasistisku uzvedību uzsākusi izmeklēšanu arī pret Bulgāriju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par