Uldriķis: Kazakevičs ir atstājis labu augsni nākamajam trenerim, lai šogad varētu noplūkt augļus

17/01/2024 19:09
Nokopēts
Roberts Uldriķis

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis sarunā “Latvijas Radio” raidījumā “Piespēle” ieskicēja savu pašreizējo situāciju klubā, kā arī atskatījās uz aizvadīto gadu Latvijas izlasē, paužot savu nostāju par valstsvienības galvenā trenera Daiņa Kazakeviča atlaišanu.

25 gadus vecais Uldriķis jau trešo sezonu pēc kārtas spēlē Nīderlandes klubā Leauvardenas “Cambuur”. 2022./2023. gada sezona gan pašam latvietim, gan komandai bija neveiksmīga – “Cambuur” izkrita no Nīderlandes augstākā čempionāta jeb “Eredivisie”, kamēr Uldriķis spēlēja maz un guva tikai vienus vārtus.

Arī šīs sezonas ievadā Nīderlandes otrajā līgā Uldriķis klusēja, komanda spēlēja nestabili, taču oktobrī “Cambuur” veica treneru maiņu un klubā atgrieza bijušo treneri Henku de Jongu – tieši šī speciālista vadībā Uldriķis pēc pārcelšanās uz Nīderlandi demonstrēja savu labāko sniegumu. Sezonas pirmajās deviņā spēlēs palicis “sausā”, de Jonga vadībā Uldriķis atkal atvērās – nākamajos 12 mačos, kuros latviešu uzbrucējs devies laukumā, viņš guvis septiņus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles.

Uldriķis izcēla de Jonga nozīmi, norādot, ka viņam ir treneri ir izveidojusies ļoti laba sapratne, taču viņš joprojām spēj motivēt latvieti darboties. Latvietis tāpat atklāja, ka, neskatoties uz spēlēšanu otrajā līgā, viņš “Cambuur” komandu šosezon, visdrīzāk, nepametīs.

“Piedāvājami būtībā katrā transfēru logā ir, arī tagad ziemā no visādām valstīm – no Ungārijas, Kipras, Polijas, no kurienes jau kādus pēdējos septiņus gadus piedāvājumi nākuši, Korejas. Taču man gribētos atrasties valstī, kur ir augsts futbola līmenis un savu karjeru vēl kaut kā varētu pavirzīt uz augšu – man ir tikai 25 gadi. Man arī līgumā ir palicis viens gads, tā kā būtu jāmaksā izpirkuma summa – kaut kādi klubi bija gatavi maksāt, kaut kādi nē, tāpēc arī pagājušā vasarā pieņēmām lēmumu, ka labākais risinājums būtu palikt “Cambuur”, palikt otrajā līgā, censties izcīnīt pirmo vai otro vietu un iekļūt atpakaļ “Eredivisie”,” stāstīja Uldriķis.

Uldriķa pārstāvētā komanda veic trenera nomaiņu

Tikmēr pagājušo gadu Latvijas izlasē Uldriķis sāka ar fenomenālu vārtu guvumu pārbaudes mačā pret Īriju, kas pēc Uldriķa domām, ir vieni no skaistākajiem vārtiem valstsvienības vēsturē. Gada turpinājums gan pašam uzbrucējam, gan valstsvienībai bija neveiksmīgs – Latvijas valstsvienība “Euro 2024” atlases ciklā astoņās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un savā apakšgrupā ieņēma pēdējo piekto vietu.

“Aizvadījām vairākas labas spēles, bet diemžēl nepaņēmām punktus tad, kad to bija iespējams izdarīt. 10 spēlēs deviņi zaudējumu – nav laba bilance, bet zinu, ka noteikti varējām vairāk,” uz aizvadīto gadu izlasē atskatījās Uldriķis. “Gan treneru štābs, gan spēlētāji strādāja uz maksimumu, centāmies izspiest visu no situācijas. Bija vairākas traumas, daži spēlētāji atkrita citu iemeslu dēļ – būtībā kādi četri, pieci, varbūt pat seši spēlētāji, kas bija pamatsastāvā 2022. gadā, šogad nespēlēja.”

Uldriķis arī norādīja, ka situācija varēja izvērsties pavisam citādāka, ja veiksmīgāka būtu bijusi jau 2022. gada izskaņa. Proti, tajā gadā Latvijas izlase cīnījās UEFA Nāciju līgas D grupā, un turnīra pēdējās divās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi. Tas liedza Latvijai kļūt par labāko izlasi D līgā, šo godu izpelnoties Igaunijai, kas tai savukārt ļāva tikt uz šī gada Eiropas čempionāta pārspēlēm.

“Šī līnija ir ļoti šaura – 2022. gada vasarā uzvarējām četras spēles pēc kārtas, cik atceros, kopumā bija astoņu nezaudētu spēļu sērija, kas pat laikam ir Latvijas rekords. Pēc tam bija ļoti žēl, jo izkritu uz pēdējām Nācijas līgas spēlēm [septembrī pret Moldovu un Andoru], kur, ja mēs abus mačus būtu uzvarējuši, mēs tagad martā, iespējams, gatavotos “play-off” par iekļūšanu Eiropas čempionātā. Tad vispār nebūtu šādas situācijas, ka Dainis ir atlaists un mēs šobrīd meklētu jaunu treneri,” atzina Uldriķis.

Ņemot vērā piedzīvoto neveiksmju sēriju, futbola izlase pērn saskārās ar lielu kritiku, tostarp daudz tika diskutēts, vai galvenajam trenerim Kazakevičam nevajadzētu atkāpties no amata. Mačā pret Armēniju Latvijas izlases fani sarīkoja protestu akciju, pieprasot Kazakeviča atkāpšanos. Galu galā tas arī notika, un novembrī Latvijas izlases un Kazakeviča ceļi šķīrās.

“Kā jau teicu iepriekš – esmu priecīgs, ka mums ir brīva, demokrātiska valsts, un katrs var darīt un teikt, ko grib,” par protesta akciju teica Uldriķis. “Es varu teikt, ka mums spēlētājiem bija izveidojies labs kolektīvs, un par to Dainim ir jāsaka liels paldies. Sanāk, ka tagad izlasē esmu bijis pie četriem treneriem, bet tagad tieši kolektīvs bija izveidojies viens no labākajiem. Domāju, ka Dainis ir atstājis labu augsni nākamajam trenerim, lai šogad varētu noplūkt kaut kādus augļus.”

Uldriķis: Protams, ka jutām arī nelielu spiedienu, kas sportā ir normāli

“Kad Dainis atnāca, mēs visi bijām jauni džeki, [Vladislavs] Gutkovskis “kūlās” pa Polijas otro līgu, es arī Šveicē kaut kad spēlēju, kaut kad nespēlēju,  Janka [Jānis Ikaunieks] arī nebija labākajā posmā gan izlasē, gan klubā. Dainis ir izaudzinājis izlases līderus, kas ir ļāvis mums pacelt savas karjeras, kā arī esam kaut ko devuši izlasei. Domāju, ka nākamais posms varētu būt ļoti labs,” pārliecināts ir Uldriķis.

“Protams, [Kazakeviča vadībā] bija kaut kādas kļūdas, kuras es pieļāvu spēlējot, gan treneris pieļāva kā spēles vadītājs. Nesen ar Daini satikāmies, izrunājām daudz ko, tostarp pārrunājām šo izlases periodu – viņš arī atzina, ka viņam bija kaut kādas kļūdas, kur viņš varēja rīkoties citādāk. Arī man bija vairākas neveiksmīgas epizodes, taču domāju, ka lielākā daļa spēlētāju Daini atcerēsies ka pozitīvo Latvijas futbolā,” secināja Uldriķis.

“Salīdzinājumā ar to izlasi, kas mums bija 2019. gadā, kādu Slaviša [Stojanovičs] bija atstājis, kad Dainis sāka strādāt – izlases stāvoklis tagad ir kā diena pret nakti gan spēlētāju, gan kolektīva, gan profesionalitātes, gan vienkārši atmosfēras ziņā. Domāju, ka arī uz laukuma esam daudz drošāki, daudz labāk ar bumbu spēlējam un nebaidāmies tik ļoti kā agrāk. Žēl, ka viņam neatļāva līdz galam to izpildīt nākamgad, bet tāda ir trenera dzīve – nav neviena trenera pasaulē, kurš nav ticis atlaists,” pauda uzbrucējs.

Šobrīd notiek jaunā Latvijas izlases trenera meklēšana. “Esmu dzirdējis kaut ko par itāļu treneri, kā arī diviem citiem speciālistiem. Man principā galvenais ir tas, lai būtu treneris, kurš ir gatavs strādāt, grib sasniegt labus rezultātus, jo mums tagad ir laba iespēja par kaut ko pacīnīties un kaut ko sasniegt –  izlases kodolam tagad 25 līdz 30 gadi. Būtu priecīgs, ja ierastos treneris, kurš uz to tāpat skatītos,” savas vēlmes saistībā ar jauno izlases stūrmani izteica Uldriķis.

Krēsls lūzt – Kazakevičs zaudē amatu futbola izlasē

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām