Usiks pieņem Fjūrija nosacījumus un piekrīt cīņai par divreiz mazāku honorāru

11/03/2023 12:50
Nokopēts
Taisons Fjūrijs un Oleksandrs Usiks

Pasaules Boksa asociācijas (WBA) prezidents Gilberto Mendoza sociālajā vietnē “Twitter” apstiprinājis, ka saņēmis paziņojumus no Oleksandra Usika un Taisona Fjūrija komandām par piekrišanu aizvadīt cīņu par absolūtā čempiona titulu. Cīņa plānota 29.aprīlī Vemblija stadionā Londonā.

Iepriekš WBA noteica pārrunu termiņu un paziņoja, ka, ja abām pusēm neizdosies vienoties, Usikam būs jāaizstāv čempiona tituls pret Danielu Dubuā. Tiesa, tas nebūs nepieciešams, jo komandas piekritušas aizvadīt cīņu. Tagad Usika un Fjūrija pārstāvji lūdz laiku, lai izstrādātu un parakstītu līgumu.

Piektdien Fjūrijs izteica Usikam ultimātu. “Usik, tu un tava komanda neesat pelnījuši vairāk par 30% [no ienākumiem]. Šis ir mans pēdējais priekšlikums. Ja nepiekrīti, tad cīnies ar Danielu Dubuā par pāris miljoniem dolāru,” skarbs bija Fjūrijs. “Bet, ja vēlies nopelnīt īstu naudu, tad piekrīti “Čigānu karaļa” noteikumiem. No šodienas katra jauna pārdomu diena tev izmaksās vienu procentu. Tik-tak, tik-tak..”

Usiks atbildēja uz Fjūrija ierosinājumu, piekrītot sadalīt honorāru attiecībā 70 pret 30 procentiem par labu britam. Drīzumā WBA paziņoja, ka abas puses vienojušās par cīņas rīkošanu.

“Ei, mantkārīgais vēder, es piekrītu tavam piedāvājumam sadalīt honorāru 70/30,” sociālajos tīklos pauda Usiks. “Cīņa 29.aprīlī Vemblijā. Bet tev ir jāapsola, ka ziedosi 1 miljonu britu mārciņu Ukrainai uzreiz pēc cīņas. Un par katru nokavēto dienu atdosi ukraiņu tautai vienu procentu no sava maka. Piekrīti?”

Fjūrijs decembra sākumā pēc uzvaras pār tautieti Dereku Čisoru par Pasaules Boksa padomes (WBC) versijas jostu jau trešo reizi paziņoja, ka noslēdz karjeru, taču nolēma atgriezties ringā. Tikmēr Usikam pieder čempiona jostas Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) versijās.

34 gadus vecais Fjūrijs profesionālajā boksā aizvadījis 34 cīņas. Viņa kontā 33 uzvaras, no kurām 24 izcīnītas ar nokautu, un viens neizšķirts. Pret ASV bokseri Deonteju Vailderu 2020.gada februārī izcīnīto WBC čempiona jostu viņš aizstāvējis trīs reizes.

Savukārt 35 gadus vecais Usiks profesionālajā boksā ringā devies 20 cīņās un visās triumfējis, 13 dueļus noslēdzot priekšlaicīgi. Usiks bija absolūtais čempions svara kategorijā līdz 90,2 kilogramiem, bet pagājušā gada septembrī atņēma visas četras jostas britam Entonijam Džošua supersmagsvaros. Šī gada augustā Džošua mēģināja revansēties, taču tikai pieveikts vēl vienu reizi. Usiks amatieru ringā ir bijis Eiropas, pasaules un olimpiskais čempions.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām