Uzvara ļauj “Chelsea” pakāpties uz trešo vietu, “Milan” skaistā mačā pieveic “Juventus”

08/07/2020 08:14

Londonas “Chelsea” futbolisti otrdien svinēja uzvaru Anglijas premjerlīgas 34.kārtas ievadā, turnīra tabulā pakāpjoties uz trešo vietu.

“Chelsea” viesos ar 3:2 (2:1) uzveica citu Londonas komandu “Crystal Palace”.

Jau spēlēs sestajā minūtē pēc Viljana piespēles Olivjē Žirū no vārtsarga laukuma robežas panāca 1:0. 27.minūtē, vēlreiz asistējot Viljanam, Kristians Pulišičs no tuvas distances dubultoja viesu pārsvaru.

Septiņas minūtes vēlāk Vilfrīds Zaha ar izcilu tālšāvienu vienus vārtus atguva.

Otrajā puslaikā, 71.minūtē, Rubens Loftuss-Čīks nometa bumbu soda laukumā Temijam Abrahamam, kurš netraucēts atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Tomēr jau nākamajā minūtē “Crystal Palace” izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, Kristianam Bentekem panākot 2:3.

Pirms šīs kārtas trešajā pozīcijā bija Lesteras “City”, kas viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Londonas “Arsenal”.

Pirmie uz rezultāta tablo atzīmējās londonieši, 21.minūtē pretinieku aizsargus apsteidzot Pjēram Emerikam Obamejangam, kurš pēc ātra uzbrukuma raidīja bumbu mērķī un panāca 1:0.

Otrā puslaika vidū bumbu viesu vārtos ieraidīja arī Aleksandrs Lakazets, taču aizmugures dēļ “Arsenal” nedubultoja savu pārsvaru. Mājinieku nedienas turpinājās, jo 75.minūtē tikko uz maiņu nākušais Edvards Nkeitā par rupju pārkāpumu saņēma sarkano kartīti.

Lesteras futbolisti pacietīgi veidoja uzbrukumus līdz 84.minūtē bumba nonāca pie Džeimija Vārdija, angļu uzbrucējam izlīdzinot rezultātu. “City” izglāba vienu punktu, taču ar to nebija gana, lai noturētu trešo vietu.

Šajā mačā izcēlās premjerlīgas abi labākie snaiperi – Vārdijs šosezon guvis 22 vārtus, bet Obamejangam ir par diviem mazāk.

Citviet svarīgā mačā par palikšanu premjerlīgā “Watford” mājās ar 2:1 (1:1) apspēlēja Noridžas “City”. Uzvaras vārtu autors Denijs Velbeks kļuva tikai par ceturto futbolistu, kurš premjerlīgā atzīmējies pēdējās desmit sezonās pēc kārtas.

Priekšlaicīgi par čempionāta uzvarētāju tika kronēta “Liverpool”, kas 33 spēlēs iekrājusi 89 punktus. Tālāk ar 66 punktiem seko Mančestras “City”, 60 punktus 34 cīņās iekrājusi Londonas “Chelsea”, bet 59 punkti ir Lesteras “City” kontā. Aiz pirmā četrinieka ar 55 punktiem 33 dueļos ir Mančestras “United”.

Itālija

Turīnas “Juventus” futbolisti otrdien cieta zaudējumu rezultatīvā A sērijas spēlē, taču saglabāja drošu vadību kopvērtējumā, jo neveiksmi piedzīvoja arī tuvākā sekotāja Romas “Lazio”.

“Juventus” divu Itālijas titulētāko komandu cīņā viesos ar 2:4 (0:0) atzina “AC Milan” pārākumu.

Visi seši vārti tika gūti otrajā puslaikā. Vispirms 47.minūtē viesus vadībā izvirzīja Adrjēns Rabio, kurš atzīmējās ar nekļūdīgu sitienu ārpus soda laukuma robežām, bet sešas minūtes vēlāk Krištianu Ronaldu nonāca viens pret milāniešu vārtsargu Džanluidži Donnarummu un raidīja bumbu tīklā.

62.minūtē pēc Leonardo Bonuči spēles ar roku uz “Juventus” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Zlatans Ibrahimovičs. Četras minūtes vēlāk Franks Kesjē pēc zviedra piespēles izlīdzināja rezultātu.

“AC Milan” turpināja aktīvi uzbrukt, un jau nākamajā minūtē Rafaels Leans ielauzās soda laukumā, izvirzīdams vadībā mājiniekus. Laukuma saimnieki vadībā nostiprinājās desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, kad aptuveni no “pendeles” punkta spēles laikā precīzi sita Ante Rebičs.

Tikmēr “Lazio” viesos ar 1:2 (1:1) negaidīti zaudēja lejasgala komandai “Lecce”, kas pārtrauca sešu zaudējumu sēriju.

Mājinieki jau otrajā minūtē ieraidīja bumbu tīklā, taču vārti spēles ar roku dēļ netika ieskaitīti. Trīs minūtes vēlāk otrā laukuma galā pēc “Lecce” vārtsarga neveiksmīgas epizodes Felipe Saisedu guva vārtus un panāca 1:0 romiešu labā.

30.minūtē Kumā Babakars pēc piespēles soda laukumā, sitot ar galvu, izlīdzināja rezultātu. Puslaika beigās Marko Mankosu bija iespēja pārņemt vadību, taču bumba pēc itāļu pussarga izpildītās “pendeles” lidoja krietni pāri vārtiem.

Otrā puslaika ievadā, 47.minūtē, Lečes futbolisti tomēr panāca savu, jo pēc stūra sitiena Fabio Lučioni izdarīja raidījumu ar galvu un izvirzīja mājiniekus priekšā. “Lazio” spēli pabeidza desmit vīru sastāvā, jo otrā puslaika kompensācijas laikā Patriks Gavarrons par košanu pretiniekam saņēma sarkano kartīti.

Turnīra tabulā pirmo vietu ar 75 punktiem 31 spēlē ieņem “Juventus”, “Lazio” ir 68 punkti, bet trijnieku ar 64 punktiem 30 dueļos noslēdz Milānas “Inter”. Vienu punktu iepaliek Bergāmo “Atalanta”, kurai ar 49 punktiem seko “AC Milan”.

Spānija

Spānijas futbola čempionāta trešās pozīcijas īpašniece Madrides “Atletico” otrdien cīnījās neizšķirti 35.kārtas ievadā.

Madridieši viesos nospēlēja 1:1 (1:0) ar Vigo “Celta”.

“Atletico” pirmo vārtu gūšanai vajadzēja vien 55 sekundes. Pēc divām garām piespēlēm no labās malas bumba vārtu priekšā nonāca Alvaro Moratas rīcībā, spāņu uzbrucējam panākot 1:0.

Tie gan bija viesu pēdējie vārti mačā, turklāt 49.minūtē Fransisko Beltrans pēc piespēles soda laukumā sita bumbu ar augstu loku un trāpīja taisnstūrī – 1:1.

Spānijas galvaspilsētas kluba futbolisti gan nebija pārāk noskumuši par zaudētajiem punktiem.

“Mums vajag tikai vēl trīs punktus, un tad varēsim sākt domāt par Čempionu līgu,” pauda Morata.

Pirms tam otrdien “Valencia” mājās ar 2:1 (1:0) pārspēja Valjadolidas “Real”. “Sikspārņiem” uzvaras vārtus pamatlaika priekšpēdējā minūtē guva 19 gadus vecais Dienvidkorejas pussargs Kanjins Lī, kurš izcēlās ar skaistu sitienu ārpus soda laukuma robežām.

Turnīra vadībā ar 77 punktiem 34 spēlēs ir Madrides “Real”, kas par četriem punktiem apsteidz savu tuvāko sekotāju “Barcelona”. Ar 63 punktiem trešo pozīciju ieņem “Atletico”, tālāk ar 60 un 54 punktiem attiecīgi seko “Sevilla” un “Villarreal”, bet vadošo sešinieku ar 53 punktiem noslēdz “Getafe”.