“VEF Rīga” jaunajiem basketbolistiem zaudējums jaunatnes Eirolīgas kvalifikācijas otrajā spēlē

16/01/2016 13:09

Kauņa (Lietuva), 16.janv., LETA. Latvijas komandas “VEF Rīga” jaunie basketbolisti “Adidas Next Generation” jeb jauniešu Eirolīgas otrajā spēlē sestdien ar 75:82 (16:12, 19:31, 16:19, 24:20) piekāpās Parīzes Nacionālā sporta un fiziskās izglītības institūta (INSEP) komandai no Francijas.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā “VEF Rīga” basketbolisti bija iedzinējos ar 16 punktiem – 55:71, taču divas minūtes pirms mača pamatlaika beigām starpība vairs bija tikai pieci punkti 70:75. Rīdzinieki vēl pietuvojās līdz 73:78, bet neko vairāk neizdevās paveikt.

“VEF Rīga” komandai 23 punktus guva Nikolajs Zotovs, kurš arī izprovocēja deviņus noteikumu pārkāpumus, 18 punktus sameta Toms Upe, kurš arī pārtvēra sešas bumbas, bet Niks Jansons pievienoja 12 punktus.

Jau ziņots, ka piektdien “VEF Rīga” jaunie basketbolisti turnīru sāka uzvaru, pārspējot Čehijas komandu Prāgas “Future Stars” ar 52:49.

Sestdienas vakarā “VEF Rīga” sacentīsies ar Lietuvas vienību Viļņas “Lietuvos rytas”, kas turnīru iesākusi ar divām uzvarām.

Abu apakšgrupu divas spēcīgākās komandas svētdien sadalīs precīzas vietas. Lai saglabātu cerības uz augstu vietu, rīdziniekiem obligāti jāuzvar “Lietuvos rytas” komanda.

Turnīrā var piedalīties 1998.gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji. “VEF Rīga” kodolu veido Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas komanda “VEF skola”.

“Adidas Next Generation” turnīra finālsacensības norisināsies maijā Berlīnē paralēli ULEB Eirolīgas “Final Four” sacensībām.

Pērn “VEF Rīga” jaunie spēlētāji aizkļuva līdz Kauņas posma finālam, bet ieguva “wild-card” dalībai finālturnīrā, kurā trijās cīņās guva vienu uzvaru, neizkļūstot no apakšgrupas.

“VEF Rīga” jauniešu Eirolīgā piedalās jau piekto reizi pēc kārtas un allaž Kauņas posmā bijusi pirmajā četriniekā.