Portāls “Motorsport.com” vēsta, ka pret Pirmās formulas (F-1) komandas “Red Bull” konsultantu un pilotu programmas vadītājs Helmutu Marko ir uzsākta izmeklēšana, kuras rezultātā viņš jau pirmdien varētu zaudēt savu amatu.
F-1 vadošajā komandā “Red Bull” šobrīd norisinās vērienīgs konflikts, kura epicentrā ir vienības vadītājs Kristiāns Horners. Jau vēstīts, ka februāra sākumā “Red Bull” uzsāka izmeklēšanu pēc anonīmām apsūdzībām pret Horneru par nepiedienīgu un kontrolējošu uzvedību pret kādu no komandas darbiniecēm. Horners sākotnēji tika attaisnots un saglabāja savu amatu.
Skandāls ar to gan nebeidzās. Pagājušajā nedēļā F-1 komandām un dažādiem medijiem tika nopludināts anonīms e-pasts, kurās bija redzamas “WhatsApp” ziņas. Tiek apgalvots, ka šajās ziņās iesaistīts bija Horners un šī darbiniece.
Lai gan darbiniece pēc šīs informācijas nonākšanas medijos šonedēļ tika atstādināta no amata, “Motorsport.com” ziņo, ka “Red Bull” uzsāka jaunu izmeklēšanu par iespējamo Marko iesaistīšanos šajā konfliktā – tiek lēsts, ka tieši austrietis par šo lietu ir nodevis informāciju medijiem, kas būtu pretrunā ar komandas iekšējiem noteikumiem. Ja Marko tiks atzīts par vainīgu, tad jau pirmdien viņš tiks atstādināts no amata.
“Uguni” šai situācijai “piešķīla” pats Marko, kurš medijiem atklāja, ka nākamajā posmā Austrālijā viņš varētu nebūt kopā ar komandu. “Teikšu tā – ir grūti spriest, bet galu galā es pieņemšu lēmumu, ko darīt tālāk. Teorētiski šāda iespēja vienmēr pastāv,” par iespējamo atstādināšanu no amata teica Marko. “Manuprāt, šis ir ļoti sarežģīts jautājums, bet mēs vēlamies mieru komandā. Mums priekšā ir viss pasaules čempionāts, mums ir jākoncentrējas uz to.”
Vakar Saūda Arābijas “Grand Prix” kvalifikācijā uzvarēja Makss Verstapens, kurš pēc izcīnītā “pole position” izteicās, ka Marko būtu jāpaliek komandā, vienlaikus netieši norādot, ka arī viņa nākotne “Red Bull” sastāvā būs atkarīga no tā, kāds būs izmeklēšanas rezultāts. “Ir ļoti svarīgi, lai viņš paliktu komandā. Ja komandā vairs nebūs tik svarīgs balsts, tas arī nenāks par labu manai situācijai. Tāpēc, manuprāt, Helmutam noteikti ir jāpaliek,” teica Verstapens.
“Mana lojalitāte pret Helmutu ir ļoti liela,” turpināja nīderlandietis. “Jau iepriekš visiem, arī tiem, kas ir komandas vadībā, esmu teicis, ka viņam ir svarīga loma attiecībā uz maniem lēmumiem. Viņš komandā ir no pirmās dienas, vienmēr tai bijis lojāls. Viņš vienmēr ir parūpējies, lai visi saglabātu savas vietas. Ļoti svarīgi arī ir cienīt to, ko viņš ir paveicis, un šeit mums ir jāatgriežas pie lojalitātes.”
80 gadus vecais Marko, neskatoties uz savu faktisko lomu komandā, jau kopš “Red Bull” pirmssākumiem ir ticis uzskatīts kā viens no vienības ietekmīgākajiem cilvēkiem. Marko palīdzējis vairākiem pilotiem, tostarp Verstapenam, nonākt F-1.
Intrigas F-1 labākajā komandā – Verstapena tēvs nedosies ar komandu uz nākamo posmu
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu