Velvere: Mēģināju tikt tik tālu, cik varēju, bet kāja vienkārši nestrādāja

30/07/2021 07:41
Līga Velvere

Latvijas vidējo distanču skrējēja Līga Velvere piektdien Tokijas olimpisko spēļu 800 metru skrējiena priekšsacīkstēs caur sāpēm mēģināja sasniegt finišu, bet savainotā kāja pievīla sportisti, sarunā ar žurnālistiem no Latvijas teica vieglatlēte.

Jau ziņots, ka Latvijas vidējo distanču skrējēja Līga Velvere piektdien izstājās Tokijas olimpisko spēļu 800 metru skrējiena priekšsacīkstēs. Velvere pēc starta paskrēja pārsmit metrus, bet tad neturpināja distanci. Latvijas vieglatlētei bija noteipota kāja. Vieglatlēte sarunā ar žurnālistiem neslēpa, ka savainojumu guvusi īsi pirms došanās uz Tokiju. Bijusi iespēja arī nestartēt olimpiskajās spēlēs, taču sportiste vēlējusies cīnīties līdz galam.

“Treniņā gadījās neliela problēma. Patiesībā laikam jau liela problēma,” asaras nespēj valdīt Velvere. “Atbraucot uz šejieni, mediķi darīja pilnīgi visu, kas bija iespējams, lai mani dabūtu līdz startam. Tas bija moments – vai nu es varu, vai nevaru.  Mēģināju tikt tik tālu, cik varēju, bet [labā] kāja vienkārši nestrādāja,” ļoti vīlusies savā sniegumā ir 800 metru distances skrējēja. “Sāp tik ļoti, ka nelīdz nedz piespiešanās, nedz saņemšanās. Skrēju tik tālu, cik varēju.”

Velvere cerēja, ka Tokijā dažās dienās pirms starta ar ārstu palīdzību izdosies apārstēt gūto savainojumu, bet nekas nav līdzējis. “Es gribēju startēt, es gribēju parādīt labu sniegumu, tāpēc gāju un mēģināju. Tika apspriesta iespēja neiziet uz starta, bet es negribēju to pieļaut,” startēt caur sāpēm bija gatava Velvere.  “Mediķiem jau ir skaidrs [savainojuma raksturs], bet šajā gadījumā, tas neko vairs nemaina,” piebilst vieglatlēte.

Lai kvalificēts pusfinālam no šī priekšskrējiena pietika ar rezultātu divas minūtes un 2,05 sekundes, kas ir par vienu sekundes desmitdaļu lēnāk, nekā Velveres šīs sezonas labākais rezultāts. Šajā priekšskrējienā ātrākā bija francūziete Renelle Lamote, kura finišēja divās minūtēs un 1,92 sekundēs. Labāko rezultātu priekšskrējienos sasniedza jamaikiete Natoja Gule, kura finišēja vienā minūtē un 59,83 sekundēs. No trijniekos neiekļuvušajām skrējējām kā pēdējā pusfinālu ar rezultātu sasniedza spāniete Natalja Romero (2:01.16).

No astoņām dalībniecēm Velverei šosezon divu apļu veikšanā bija septītais rezultāts – divas minūtes un 1,95 sekundes. Tas sasniegts jūnija sākumā sacensībās Ungārijā. Viņas personiskais rekords ir par 1,2 sekundēm labāks, bet sportiste vairākkārt teikusi, ka viņas sapnis ir skriet ātrāk par divām minūtēm.

Velvere ir olimpisko spēļu debitante. Lai iekļūtu pusfinālā, Velverei bija jāiekļūst triju labāko skrējēju skaitā savā priekšskrējienā. Ja tas neizdotos, būtu jācer, ka viņas sasniegtais rezultāts būtu vismaz sestais labākais no pusfinālā pa tiešo neiekļuvušajām sportistēm. Priekšsacīkstēs piedalījās 46 skrējējas.

Piektdien sākas Tokijas olimpisko spēļu sacensības vieglatlētikā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām