Ventspils dome mēģinās izsolīt sev piederošo daļu no aplokšņu algu skandālā ierautā FK “Ventspils”

Adlans Šišhanovs, sportazinas.com
Adlans Šišhanovs | Foto: FK Ventspils

Šodien plkst.17 Ventspils pilsētas dome mēģinās izsolē pārdot pašvaldības kapitāldaļas aplokšņu algu skandālā ierautajā futbola klubā “Ventspils”, liecina izsoles paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Ventspils pilsētas dome ar 79 864 eiro sākumcenu izsola tai piederošās SIA “Futbola kluba “Ventspils”” kapitāldaļas. Pašvaldība pārdod 898 kapitāla daļas jeb 11,23% no pamatkapitāla.

Dome vairāku apsvērumu dēļ secinājusi, ka nav jāturpina pašvaldības līdzdalība kapitālsabiedrībā un domei piederošās kapitāla daļas ir jāpārdod.

Domē skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, izvērtējot atdevi no pašvaldības līdzdalības futbola klubā “Ventspils”, kā arī to, ka domei nav iespēju ietekmēt lēmumus un balsojuma rezultātus uzņēmuma dalībnieku sapulcēs, jo tai ir mazākuma ietekme. Tāpat lēmums pamatots ar administrēšanas izmaksām, kas pašvaldībai rodas, piedaloties kapitālsabiedrības dalībnieku sapulcēs, izskatot to materiālus un Valsts pārvaldes iekārtas likuma un Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasības.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Futbola kluba “Ventspils”” 50,09% kapitāldaļu pieder SIA “Ventspils futbola sabiedrība”, 34,31% kapitāldaļu īpašnieks ir SIA “VK Tranzīts”, 11,23% kapitāldaļu – Ventspils pilsētas domei, 2,5% – AS “Kālija parks” un atlikušo 1,88 % kapitāldaļu īpašnieks ir AS “Ventspils tirdzniecības osta”. Kā patiesā labuma guvējs reģistrēts Krievijas pilsonis Adlans Šišhanovs.

2018.gadā futbola kluba apgrozījums bija 1 321 649 eiro, peļņa – 123 562 eiro. Pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti. Uzņēmumā nodarbināti 50 cilvēki.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) futbola klubā “Ventspils” atklājis aplokšņu algu izmaksu lielos apjomos. Tāpēc esot sākti kriminālprocesi un veiktas vairākas kratīšanas ar futbola klubu “Ventspils” saistītās telpās un personu dzīves vietās.

TV3 vēstīja, ka šajā lietā statuss – personas, pret kurām sākts kriminālprocess – ir piemērots par līdzīgiem noziegumiem Moldovā apsūdzētajam futbola kluba “Ventspils” prezidentam Šišhanovam, bijušajam kluba direktoram Andrejam Butrikam, kluba menedžerim Nikolajam Djakinam un finanšu direktoram Sergejam Usačevam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par