Vētra par spēli pret Izraēlu: Mēģināsim labi sagatavoties un analizēt iepriekšējo maču

21/11/2022 18:10
Nokopēts
Gundars Vētra

Latvijas sieviešu basketbola izlases pretiniece 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Izraēla pirms svētdien Rīgā gaidāmā mača būs aizvadījusi vienu spēli un tas latvietēm palīdzēs sagatavoties, sarunā ar žurnālistiem uzsvēra valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra.

Latvijas valstsvienība pirmdien sāka gatavošanos kvalifikācijas spēlei ar Izraēlas komandu, kas “Rimi” Olimpiskajā centrā notiks svētdien, plkst 15:00. “Visas kandidātes ir veselas un pietiekami daudz spēlē savos klubos. Cerams, ka būsim pašā labākajā sastāvā. Mēģināsim labi sagatavoties un analizēt iepriekšējo spēli,” stāstīja Vētra.

Pirms gada J grupas pirmajā spēļu posmā Latvijas komanda Telavivā uzvarēja Izraēlu (62:56) un Rīgā – Zviedrijas izlasi (79:60). Otrā spēļu posma ievadā 24.novembrī Upsālā spēlēs Zviedrija un Izraēla. “Eiropā šobrīd visas komandas diezgan labi spēlē un arī tas mačs to apliecināja. Ir pagājis gads un bijušas izmaiņas abās komandās. Viņām ir labas ārējās spēlētājas, gudras un ar labiem metieniem. Izraēla pirms tam būs spēlējusi Zviedrijā, un tas palīdzēs mums sagatavoties. Katrā treniņā spēlēsim “pieci pret pieci”, taču pārbaudes spēļu mums nebūs, tikai savā starpā,” skaidroja treneris.

Starp kandidātēm bija arī Digna Strautmane, taču viņai FIBA Eirolīgas mačā gūtā trauma liegs palīdzēt Latvijas izlasei. Basketbolistei ir ceļgala krustenisko saišu plīsums, kas viņai liegs šosezon atgriezties laukumā.  “Plānojām, ka viņa būs šeit. Žēl, ka tā notika un tik smaga trauma gūta profesionālās karjeras sākumā. Viņa ir nopietni noskaņota spēlēt basketbolu augstā līmenī un profesionāli pieies rehabilitācijai. Cerams, ka viņa varēs atgriezties ātrāk par prognozēto laiku,” atzina Vētra.

Tāpat kā pagājušajā novembrī notikušajos mačos, arī šajā sasaukumā Kristīne Vītola nav valstsvienības rindās. “Tas ir atkarīgs no viņas,” par Vītolas nākotni izlasē teica Vētra. “Esam komunikācijā ar Kristīni un arī pirms šī sasaukuma mums bija sarakste. Neatmetam cerības, ka kādreiz viņa varētu atgriezties.”

Turnīrs beigsies februārī, kad latvietes dosies izbraukumā uz Zviedriju. J grupā Latvijai ir divas uzvaras tikpat spēlēs, bet Izraēlai un Zviedrijai – pa zaudējumam. Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un četras labākās otro vietu ieguvējas. Čempionāta rīkotājām jau garantētas tiesības spēlēt finālturnīrā, kas 2023.gada septembrī notiks Slovēnijā un Izraēlā. Gundaram Vētram izlasē palīdz treneri Mārtiņš Zībarts, Ainars Zvirgzdiņš un Matīss Rožlapa, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens.

Latvijas izlases kandidāšu saraksts:

Paula Strautmane (Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu”, Spānija), Ketija Vihmane (Zārluī “Royals”, Vācija), Elīna Babkina (Ramlas “Eliztur”, Izraēla), Karlīne Pilābere (Pati “Alma”, Itālija), Aija Jurjāne, Ieva Pulvere (abas – Stambulas “Galatasaray”, Turcija), Anete Šteinberga (Buržas “Tango”, Francija), Luīze Šepte (RSU), Ilze Jākobsone (Ašdodas “Maccabi”, Izraēla), Laura Meldere (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija), Vanesa Jasa (Sansevastjanas “IDK Euskotren”, Spānija), Raina Tomašicka (Trutnovas “Loko”, Čehija), Aleksa Gulbe (Salamankas “Avenida”, Spānija), Kate Vilka (“TTT Rīga”), Kitija Laksa (Boloņas “Virtus Segafredo”, Itālija).

TOP notikumi
1
X
2
1.27
5.75
11.5
16.5
7.75
1.17
1.47
4.5
5.75
4.4
4.4
1.62
2.35
3
3.4
1.5
5
5
2.92
4.35
2.23
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām