VHL hokejists par neseno traģēdiju: Tie, kuri sūtīja šo puisi skriet krosu 35 grādos, ir atbildīgi par notikušo

Pāvels Krutijs, sportazinas.com
Pāvels Krutijs | Foto: VHL

Krievijas augstākās hokeja līgas () spēlētājs Jevgēņijs Krutikovs paudis savus komentārus saistībā ar nesen notikušo treģēdiju, kad treniņnometnes laikā dzīvību zaudēja  23 gadus vecais Orskas “Yuzhniy Ural” uzbrucējs

Hokejistam kļuva slikti “Yuzhniy Ural” komandas treniņnometnē, pēc kā pirmo palīdzību viņam sniedza kluba ārsts. Ātrā palīdzība spēlētāju nogādāja intensīvās terapijas nodaļā, kur viņa dzīvību ārstiem neizdevās glābt. Iepriekš hokejists nav sūdzējies par veselības problēmām. Provizoriskais nāves iemesls ir plaušu artērijas trombembolija.

“Kamēr tu spēlē hokeju un kādam tu esi vajadzīgs, lai sasniegtu komandas mērķus, visi tevi mīl un slavē. Tas viss ir kamēr tu komandai nes rezultātu,” sociālajā tīklā “Instagram” raksta Krutikovs, kurš pagājušajā sezonā spēlēja trijās VHL komandās – Kurgānas “Zauralie”, Voskresenskas “Khimik” un Angarskas “Yermak”.

“Tajā pašā laikā nevienam neinteresē, kas notiek ar tavu dvēseli un ģimeni, jo visiem ir vajadzīgas tikai uzvaras,” atklāti savas pārdomas pauž Krutikovs. “Kādēļ mēs spēlējam šo spēli? Patiesībā tikai paši sev… Lielākā daļa puišu spēlē, lai pabarotu savu ģimeni un, manuprāt, ne visi ļoti izbauda hokeja spēlēšanu.”

“Man personīgi ir bijušas piecas operācijas, taču esmu vienmēr turpinājis spēlēt, lai nepieviltu sevi un manus vecākus,” raksta hokejists. “Tomēr mēs neesam nemirstīgi, tādēļ es aicinu visus hokeja līgu vadītājus – domājiet par to, kas notiek, kamēr nav par vēlu, jo mēs visi esam viena liela komanda.”

“Nav svarīgi, kurā komandā tu spēlē. Mūsu draugs ir aizgājis… Viņa sirds apstājās treniņa laikā. Mēs nedrīkstam vēlreiz pieļaut, ko tādu un mums visiem ir jābūt kā radiniekiem. Es ticu, ka tie cilvēki, kas šo puisi sūtīja skriet korsu +35 grādu karstumā, ir atbildīgi par notikušo,” raksta Krutikovs.

Krievijas medija “Sport-Express” žurnālista un KHL apskatnieka Alekseja Ševčenko rīcībā esošā informācija liecina, ka mirušais hokejists nav veicis obligāto veselības pārbaudi. “Video materiālā no medicīniskās apskates, kuru izvietoja Orskas klubs, Pāvels nav redzams. Arī kopumā tas viss ir dīvaini: fiziskās veselības pārbaude no rīta un tūliņ pat kross. Bet kā ar apskates rezultātiem?” jautā žurnālists. “Pēc manas informācijas, Krutijs neizgāja visus ārstus, veica tikai daļu nepieciešamo veselības izmeklējumu un pēc tam devās uz treniņu.”

Savukārt “Yuzhniy Ural” kluba ģenerāldirektors Oļegs Pivunovs paudis viedokli, ka hokejists ir bijis pilnīgi vesels un komandas vainas notikušajā nav. “Pāvelam kļuva slikti krosa astotajā kilometrā? Pirmkārt, tas nebija kross, bet gan iesildīšanās skrējiens. Otrkārt, kilometrus arī neviens neskaitīja,” medijos izskanējušās baumas komentē Pivunovs.

“Pāvels visos aspektos bija vesels. Viņam bija atļauja piedalīties treniņu procesā un spēlēs. Turklāt viņš taču nenokrita no mēness, pirms tam viņš spēlēja “Saryarka”. Iepriekš viņš nodeva  koronavīrusa testu, bet, piemēram, šorīt viņš nodeva asinis. Ārsts mani informēja, ka viņam ir atļauja piedalīties treniņprocesā līdz augusta vidum,” atklāja kluba ģenerāldirektors.

“Yuzhniy Ural” komandai uzbrucējs pievienojās starpsezonā, savukārt 2019./2020. gada sezonā pārstāvēja Karagandas “Saryarka” rindas, regulārās sezonas 32 mačos izceļoties ar četriem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Hokejista kontā arī četras izslēgšanas spēles.

Gados jaunā uzbrucēja nāves gadījumā ir daudz neskaidrību, tāpēc VHL uzsākusi izmeklēšanu.

View this post on Instagram

Я никогда не боялся высказывать своё мнение,поэтому скажу тут.Как правило твоё сердце стучит и ты играешь в хоккей пока кому-то нужен,ради достижения целей команд,ради какого-то блага.Все тебя любят,восхваляют пока только ты работаешь на команду и приносишь им результат.Ни одному человеку в руководстве не важно,что происходит у тебя у душе,в семье,в себе,каждому главное побеждать.Для чего мы играем в эту игру?Для себя?Врятли. Большинство ребят играет чтобы прокормить свою семью,и я думаю,что не каждый в восторге от этой профессии.Лично у меня было 5 операций,но я стараюсь продолжать,чтобы не подвести себя(того парня который в 4 года пришёл в эту игру)и своих родителей.Но мы все не вечны,поэтому большая просьба для всего руководства хоккея:Возьмитесь за голову,чтобы потом не было поздно.Мы все одна команда.Неважно в какой команде ты играешь.Ушел из жизни наш друг.Его сердце остановилось на кроссе.Давайте больше не допустим этого и будем относиться друг к другу как к родным.Я считаю,что за это должен ответить каждый,кто отправил парня на кросс в +35 жары.У меня все. @russiahockey @sledcom_rf @genprocrf @vhl_src @khl @mhl_rus @minsport_rf @novosti_orsk @sportsru @championat_com

A post shared by @ krutikofff_91 on

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par