Virslīgas līderes Stopiņu NHK handbolistes pēdējās 20 minūtēs salauž Jēkabpils SS pretestību

16/01/2016 14:23

Rīga, 16.janv., LETA. Grūtu uzvaru Latvijas sieviešu handbola virslīgas spēlē sestdien guva pārliecinošās kopvērtējuma līderes Stopiņu NHK, kas tikai pēdējās 20 minūtēs ieguva pārsvaru un ar 28:24 (12:14) izbraukumā pieveica Jēkabpils SS vienību.

Vēl pēc 40 spēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 17:17, tomēr turpinājumā Stopiņu spēlētājas veica izrāvienu 8:1 un spēles beigās jau viņu panākums vairs šaubas neradīja.

Uzvarētājām pa septiņiem vārtiem guva Elita Ekkerte un Ivita Asare.

Savukārt Jēkabpils vienībā rezultatīvākā ar deviņiem precīziem metieniem bija Anete Čeiča.

Tikmēr bez intrigas tika aizvadīts pagājušās sezonas fināla atkārtojums – čempiones Ludzas “Latgols” ar 33:21 (14:9) savā laukumā pārspēja šosezon ievērojami novājinātās LSPA handbolistes.

Uzvarētājām 11/3 vārtus iemeta Kristīne Daņiļenko, bet piecas reizes atzīmējās Agnese Sidorova.

Savukārt LSPA rindās 7/3 vārtus iemeta Marija Zaščerinska.

Stopiņu NHK komanda ir vienīgā, kas šosezon vēl nav zaudējusi un ar 22 punktiem 12 spēlēs tā ir kopvērtējuma galvgalī. Ar 15 punktiem 11 mačos seko pašreizējā čempione Ludzas “Latgols”, bet attiecīgi 12 un 1 punkti ir Dobeles REIR un Jēkabpils SS rēķinā.

Sešus punktus guvušas Salaspils SS handbolistes, bet pērnās sezonas vicečempiones LSPA zaudējušas 11 no 12 spēlēm, kas dod tikai divus punktus.

Sieviešu virslīgā šosezon startē sešas komandas, jēkabpilietēm, kuras 2009.gadā kļuva par Latvijas čempionēm, turnīrā atgriežoties pēc ilgāka pārtraukuma. Komandas aizvadīs trīs apļu turnīru, sacenšoties katra ar katru trīsreiz un kopumā regulārajā čempionātā aizvadot 21 spēli.

Izslēgšanas spēļu pusfināliem automātiski kvalificēsies regulārā turnīra divas labākās komandas, bet vienības, kas izcīnījušas no trešās līdz sestajai vietai, aizvadīs ceturtdaļfinālus, kur uzvarētājs tiks noskaidrotas divu spēļu summā. Pusfinālā, finālā un sērijā par trešo vietu cīņa ritēs līdz divām uzvarām.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā par Latvijas čempiones titulu “Latgols” ar 2-0 uzveica LSPA handbolistes.

“Latgols” komandai par valsts čempioni pavasarī izdevās kļūt pirmo reizi kopš 2010.gada, bet kopumā Ludzas vienībai tas bija septītais tituls kopš neatkarības atjaunošanas. Tas to padarīja par titulētāko sieviešu čempionātā, jo deviņdesmitajos gados sešus titulus izcīnīja “Vārpa”.