Vītoliņš: Neesmu nevienam parādā, lai kādu vienkārši ņemtu sastāvā par nopelniem

21/03/2024 18:09
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā portāla “Delfi.lv” veidotajā raidījumā “Aizmugure” komentējis gaidāmo pasaules čempionātu un situāciju ar vārtsargiem.

Vītoliņš atklāja, ko izlases hokejistiem teiks ģērbtuvē pirms pirmajiem treniņiem. “To arī teikšu, ka atmiņās dzīvot ir patīkami, bet brīdis pienāk, kad viss sākas no nulles. Visiem viss sākas no nulles. Mums atkal jārāda savs sniegums. Katrs spēlētājs aizvadījis sezonu, citam veiksmīgāka, citam neveiksmīgāka. Svarīgi ir atkal katram sevi pierādīt,” atzina Vītoliņš. “Es neesmu nevienam parādā, lai kādu vienkārši ņemtu līdzi sakarā ar to, ka bija tie nopelni. Mēs esam vinnējuši, izbaudījuši un tagad ir atkal ceļš jauniem izaicinājumiem. Nosargāt savu pozīciju vienmēr ir grūtāk.”

Tāpat Latvijas izlases stūrmani komentēja izmaiņas treneru korpusā. Kā zināms, tad izlases treneru kolektīvam pievienosies soms Ville Peltonens, kurš aizvietos Arti Ābolu. “Neko nedarīt ir pats vienkāršākais. Dzīvot uz sasniegtiem lauriem, pateikt priekš kam man tā nometne, piekrist piedāvājumiem, ko man izteica Šveices klubiem, piekrist ekspertiem, kas saka, ka nākamās medaļas būs labi, ja pēc pieciem gadiem. Bet es pašlaik esmu treneris un negribu ar to samierināties, gribu radīt tādu iespaidu, ka mēs esam gatavi cīnīties atkal.”

Vēl Vītoliņš komentēja situāciju ar izlases vārtsargiem. “Jāskatās, kā tas ir. NHL arī nav prognozējams,” par situāciju ar Šilovu izteicās speciālists. “Kristeru [Gudļevski] tagad zinu trīs gadus un viņš ir fantastisks cilvēks, ļoti pozitīvs. Pagājušajā gadā liels nopelns Artūram Irbem, ka viņš šādi pastrādāja ar vārtsargiem. Neskatoties uz to, kurš spēlēja, kurš nespēlēja, viņi neizkrita ārā no kopējās bildes. Ir labi, ka mums ir vārtsargi ar labu statistiku.”

“Neteikšu, ka Elvim šī sezona ir galīgi slikta,” pauda Vītoliņš. “Viņam ir bijušas sliktas spēles, bet ir bijušas arī ļoti labas spēles. Elvis tāpat ir visaugstāk novērtētākais vārtsargs, viņš ir NHL līmenī novērtēts. Mēs ar Elvi esam runājuši, viņš arī ļoti pozitīvi ir izteicies. Negribas tagad teikt, jo vēl daudz spēles priekšā. Protams, ka mēs uzturam kontaktu un Elvis ir ļoti pozitīvi noskaņots [uz pievienošanos izlasei], tas jau vien ir labi.”

Šogad čempionāts risināsies no 10. līdz 26. maijam Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija spēlēs vienā grupā ar ASV, Vāciju, Zviedriju, Slovākiju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
3.25
3.5
2.15
1.41
4.8
7.25
1.53
-
2.55
1.34
5.25
8.5
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām