Vītoliņš: Visi ģērbtuvē gavilējām, bet Šilovs uzkāpa uz trenažiera un minās 15 minūtes

29/05/2023 22:40
Nokopēts
Artūrs Šilovs

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” veltīja atzinīgus vārdus Artūram Šilovam, kā arī komentēja situāciju vārtsargu līnijā aizvadītajā pasaules čempionātā.

Latvijas valstsvienība svētdien Tamperē svinēja uzvaru pasaules čempionāta mačā par bronzas medaļām, ar 4:3 papildlaikā pārspējot ASV. Lai gan Latvijai tā ir pirmā godalga pasaules meistarsacīkstēs, Vītoliņš atzina, ka dzīve pēc šī vēsturiskā panākuma gan neapstājas.

“Puišiem jāgatavojas sezonai klubos. Visi zina, ka jūnija mēnesis ir tas brīvais mēnesis, bet daudziem ir tā, ka to mēnesi neko nedarīt arī nevar, jo pēc tam ir grūti ieiet ritmā – Eiropā daudzos klubos jau jūlijā viss sākas. Svinēšanai laika pietiks, bet puiši ir tādā ritmā, ka, neatkarīgi no tā, viņi sevi uztur formā. Labs piemērs tam – kad dabūjām bronzas medaļas, visi līksmojām, ģērbtuvē priecājāmies un gavilējām, Artūrs Šilovs uzkāpa uz trenažiera un minās 15 minūtes. Tas parāda, ka visiem iekšā ir profesionāla pieeja un dzīve turpinās.”

“To, ka [Šilovs] būs turnīra vērtīgākais [spēlētājs] – protams, nevarēju iedomāties. Mums joprojām ir trīs labi vārtsargi, taču Artūrs izmantoja savu iespēju un pierādīja, ka viņam ir stabilitāte. Ar katru spēli jutām, ka viņš kļūst arvien stabilāks, un tāpēc arī mainījām stratēģiju par vārtsargiem un ļāvām viņam spēlēt katru spēli. Redzējām pēc viņa fiziskās sagatavotības, ka viņš tur līdzi un pat nejutās noguris. Viņš prasīja – kad nākamā spēle? Laika gaitā tu vari mainīt savus plānus, lai varētu uzvarēt,” atklāja Latvijas izlases stūrmanis.

“Tas ir fenomens,” vēsturiski iespaidīgo Latvijas vārtsargu situāciju centās skaidrot Vītoliņš. “Laikam mums ir laba vārtsargu skola. Es tik sīki nezinu situāciju ar bērniem, bet mums patiešām katrā paaudzē ir daudz labu vārtsargu.”

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām