Vītols par Merzļikina padomu pirms nomainīšanas: Teica, lai nestresoju un ne no kā nebaidos

18/05/2024 17:26
Nokopēts
Ēriks Vītols
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Ēriks Vītols sarunā ar Latvijas medijiem komentējis debiju pasaules čempionātā.

Jau vēstīts, ka šodien Latvija ar 2:7 zaudēja Zviedrijai. Otrajā trešdaļā rezultātam esot 2:6, Latvijas pamatvārtsargs Elvis Merzļikins tika nomainīts, līdz ar ko šim mačam kā otrajam ripu ķērājam pieteiktajam Vītolam rādās iespēja debitēt PČ. Latvietis laukumā pavadīja 24 minūtes un 24 sekundes, atvairot 13 no 14 metieniem.

“Uztaisījām rupjas kļūdas, zviedri nebūs tāda komanda, kas nesodīs par tādām kļūdām. Viņi izmantoja to, ko mēs viņiem devām. Nav tā, ka viņi paši kaut ko baigi uztaisīja – mēs vienkārši paši atdevām [spēli] un tāpēc ir tāds rezultāts. Neko darīt, ejam tālāk un cīnāmies tālāk,” par maču izteicās vārtsargs.

Indrašis: It kā sākām labi, bet pēc tiem diviem goliem sākām kaut ko izdomāt

Pirms Vītols stājās vārtos, PČ debitantu ar vārdiem uzmundrināja Merzļikins. “Teica, lai nestresoju, lai daru savu darbu un ne par ko nebaidos, neko tādu īpašu, vienkārši nedaudz nomierināja. Paldies viņam par tiem vārdiem. Nebija stress, pirms doties laukumā. Tu jau apzinies, ka pie tāda rezultāta pastāv iespēja, ka tu dosies vārtos, kas arī notika. Nav jābaidās no tādām iespējām, jo nevar zināt, kas tālāk notiks. Esmu gatavs [doties laukumā] jebkurā brīdī, ja vajag iet spēlēt, es iešu spēlēt.”

Dažas minūtes pēc došanās laukumā vienatnē pret Vītolu izslidoja Adrians Kempe, latvietim šajā duelī uzvarot. “Tas jau ir mans darbs – atvairīt ripas. Kāda atšķirība, kurš iznāk, ja tas ir izgājiens viens pret nulli. Šajā čempionātā ir daudzi meistarīgi hokejisti, bet vienalga, kurš ir pretī – es vienkārši daru savu darbu.”

Ripu ķērājs arī atklāja, ka mača beigās ielaistie vārti nav sabojājuši iespaidus par spēli. “Tas īsti neko neietekmē, kas notiek, tas notiek. Tajā epizodē bišķiņ nokļūdījos un ielaidu vārtus, bet rūgtums nav. Vajag izanalizēt mūsu kļūdas, saņemties un saprast, ka mēs esam spējīgi [spēlēt labi], kā mēs to darījām otrā perioda sākumā.”

“Mēs jau vārtsargi paši apzināmies, varbūt Elvis vairāk zina, ka viņiem patīk mest pa augšējiem stūriem. Pie tādiem momentiem un no tādiem punktiem, kad ir tik liela iespēja iemest, mēs nevaram kaut ko minēt. Ja tu redzi un sanāk atsit, tad jā, bet ja nē, tad nē. Šoreiz zviedriem paveicās vairāk un viņiem tiešām iekrita,” par zviedru iemestiem goliem izteicās vārtsargs.

NOBALSO! | Izvēlies Latvijas izlases trīs zvaigznes spēlē pret Zviedriju

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
2.55
-
1.42
1.2
-
3.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām