“Wizards” treneris skaidro Hačimuras aizmainīšanu un izceļ Porziņģa nozīmi Avdijas attīstībā

03/02/2023 10:55
Nokopēts
Kristaps Porziņģis un Vess Anselds

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” galvenais treneris Vess Anselds sarunā ar “NBC Sports Washington” skaidroja Rui Hačimuras aizmainīšanu, kā arī izcēla Kristapa Porziņģa nozīmi Deni Avdijas attīstībā.

Jau ziņots, ka 23.janvārī “Wizards” veica darījumu, uz Losandželosas “Lakers” aizmainot Rui Hačimuru, bet savā rīcībā iegūstot “eņģeļu” pilsētas komandas rezervistu Kendriku Nanu, kā arī trīs nākotnes otrās kārtas drafta izvēles.

“Viņš, nākot spēlē no rezervistu soliņa, bija lielisks, taču viņa pozīcija bija pārpildīta. KP spēlējot kā ceturtajam numuram, tas gan Rui, gan Deni, pat arī [Kailam] Kuzmam sarežģīja iegūt vairāk minūšu. Taču, kā jau iepriekš izteicās [“Wizards” ģenerālmenedžeris] Tomijs Šepards, šī maiņa bija kā sastāva papildināšana, taču veicot tā samazināšanu. Tādā veidā tika atbrīvots spēles laiks Deni, kas viņam ir ļoti palīdzējis, viņš ir spēlējis augstā līmenī,” teica Anselds.

“Lai gan Rui gada sākumā bija viens no pamatspēlētājiem, [NBA] kustība notiek nepārtraukti. Kad tu skaties, kur tu atrodies, kā tu vari lietas mainīt un uzlabot – pat ar šādiem maziem regulējumiem kā spēlētāja aizmainīšana atver iespējas citiem un palīdzēs mums ilgtermiņā,” Hačimuras maiņu skaidroja treneris.

Speciālists izcēla Porziņģa nozīmi Avdijas attīstībā, kurš pēc Hačimuras darījuma bijis viens no lielākajiem ieguvējiem. Pēdējās četrās spēlēs kopš japāņa došanās prom Avdija izcēlies ar vidēji 16,3 punktiem, 9,5 atlēkušajām bumbām, 2,0 rezultatīvām piespēlēm un 1,8 pārtvertam bumbām. Sezonā kopumā 22 gadus vecais izraēlietis atzīmējies ar caurmērā 8,7 punktiem un 6,3 bumbām zem groziem.

“Viņš ir jauns veterāns,” par Porziņģi sacīja Anselds. “Viņam pat nav 30 gadi, lai gan liekas, ka viņš līgā jau bijis tik ilgi. Varbūt viņiem abiem tā ir kopības sajūta – ārzemnieki, kas spēlē NBA. Taču KP jau ir diezgan liela pieredze, viņš ir bijis dažādās organizācijās. Viņš saprot savu ietekmi – ja daudzi spēlētāji nevēlas to darīt, tad KP ir paveicis lielisku darbu, lai liktu savu roku uz Deni. Viņš ir palīdzējis viņa attīstībai ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā.”

“Ceru, ka Deni statistika uzlabosies. Viņam ir bijusi laba spēļu sērija, kas skaidrojama ar viņa pieeju un domāšanu. Viņš spēlē ar agresivitāti un fiziskumu, kas viņam ir palīdzējis tikt pie iespējas izpildīt soda metienus, doties soda laukumā, viņš tāpat sekmīgāk spējis uzbrukt grozam. Visas šīs lietas bijušas svarīgas, taču galvenā atšķirība ir viņa pārliecībā, kas ir jaunā līmenī. Nevēlos teikt, ka viņa statistika paliks tāda pati, taču ceru, ka viņa pieeja gan paliks nemainīga,” par izraēlieti teica “Wizards” galvenais treneris.

Avdija pēc savas karjeras labākās spēles velta atzinīgus vārdus Porziņģim

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām