Žagars iekļauts 10 labāko jauno basketbolistu starpā pirmajā EČ kvalifikācijas logā

28/02/2020 12:47

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars pēc pirmā 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla loga beigām iekļauts starp desmit labākajiem jaunajiem basketbolistiem, vēsta Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Latvijas izlase šajā logā aizvadīja divas spēles – mājās pret Bosniju un Hercegovinu un viesos pret Ungāriju.

Žagars pirmajā spēlē laukumā nedevās. Izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers pēc abām aizvadītajām spēlēm atklāja, ka jaunais basketbolists pirmajā mačā laukumā neizgāja, jo trenerim neesot bijusi pārliecība, ka Žagars spētu izturēt tik lielu spiedienu ārējā līnijā, kādu izdarīja bosnieši.

Tāpat speciālists uzsvēra, ka spēle ilgu laiku bijusi līdzīga, tāpēc riskēt ar rotācijām sastāvā nebija nepieciešams.

Žagars pie savas iespējas tika otrajā mačā, kad laukumā devās jau pirmajā ceturtdaļā un kopumā spēlē iemeta 13 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles. Šajā spēlē viņš laukumā pavadīja 28,5 minūtes un maču noslēdza ar 12 efektivitātes punktiem.

Šāds basketbolista sniegums gan neglāba Latvijas izlasi no zaudējuma ar 104:110.

Tāpat starp desmit jaunajiem talantiem iekļauti Igaunijas un Lietuvas basketbolisti.

Iespaidīgu sniegumu demonstrēja 20 gadus vecais igaunis Kristiāns Kullamē, kurš pirmajā spēlē pret Ziemeļmaķedoniju iemeta 31 punktu, bet mačā ar Itāliju iekrāja 17 punktus un sešas rezultatīvas piespēles.

Jaunais basketbolists divās spēlēs vidēji izcēlās ar 24 punktiem, 2,5 atlēkušajām bumbām, 5,5 piespēlēm un caurmērā vienā mačā laukumā pabija 29,1 minūti.

Savukārt no Lietuvas šajā sarakstā redzams 19 gadīgais Roks Jokubaitis. Viņš nepiedalījās pirmajā spēlē pret Beļģiju, bet ar 22,6 minūtēm debitēja mačā pret Čehiju, kurā Lietuva svinēja uzvaru ar 97:89.

Viņš šajā spēlē guva septiņus punktus, atdeva sešas rezultatīvas piespēles un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

Jau ziņots, ka Latvija Bulgārijai otrajā papildlaikā zaudēja ar 104:110, bet ar 61:62 piekāpās Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai.

Debiju pie Latvijas izlases stūres piedzīvoja galvenais treneris Roberts Štelmahers, bet savas pirmās spēles valstsvienībā aizvadīja Artūrs Kurucs, Māris Gulbis un Klāvs Čavars.

No 15 cilvēku lielā kandidātu saraksta pirmajā spēlē ar Bosniju un Hercegovinu pieteikumā netika iekļauti Kristaps Dārgais, Kaspars Vecvagars un Mārcis Vītols. Latvijas izlase uz Bulgāriju devās ar to pašu divpadsmitnieku, kas bija piektdienas mača pieteikumā.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 komandas, kas sadalītas astoņās grupās. No četrām grupām, kurās spēlē finālturnīra rīkotājvalstis (Čehija, Gruzija, Itālija un Vācija) finālturnīram kvalificējas pa divām labākajām komandām, no četrām citām – pa trim. Spēles notiek trijos izlašu “logos” – 2020.gada februārī un novembrī, kā arī 2021.gada februārī.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 2. līdz 19.septembrim četrās valstīs – Čehijā (Prāgā), Gruzijā (Tbilisi), Itālijā (Milānā) un Vācijā (grupas turnīrs Ķelnē, izslēgšanas spēles Berlīnē). Tajā piedalīsies 24 komandas.