Zināmas “French Open” sieviešu turnīra finālistes

07/06/2019 14:20

Francijas atklātajā čempionātā pusfināla spēlēs piektdien uzvaras guva čehiete Markēta Vondrušova un austrāliete Ešlija Bārtija.

Pirmā finālam kvalificējās čehiete Vondrušova (WTA 38.), kura ar 7-5, 7-6 (7:2) pārspēja Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu (WTA 26.).

Vondrušova ir otrā tīne pēdējo 12 gadu laikā, kura spējusi kvalificēties sacensību finālam. Iepriekš to paveica Serbijas tenisiste Anna Ivanoviča 2007.gadā. Zīmīgi, ka Čehijas sportiste turnīrā nebija starp izsētajām tenisistēm un šis būs viņas trešais fināls šosezon.

Pirms tam astotdaļfinālā Vondrušova tika galā ar Latvijas pirmo raketi Anastasiju Sevastovu.

Par čehietes pretinieci finālā pēc trīs setu cīņas kļuva austrāliete Bārtija, kura rangā ieņem astoto vietu. Viņa ar 6-7 (4:7), 6-3, 6-3 pārspēja talantīgo amerikānieti Amandu Aņisimovu, kura rangā ieņem vien 51.vietu.

Zīmīgi, ka pirmajā setā Bārtija bija vadībā ar 5-0, tomēr 17 gadus vecā amerikāniete demonstrēja izcilu neatlaidību un spēja setu aizvest līdz taibreikam, kurā arī guva uzvaru.

Austrāliete ir pirmā savas valsts tenisiste kopš 2010.gada, kura spējusi aizcīnīties līdz Francijas atklātā čempionāta finālam. Iepriekš to paveica viņas tautiete Samanta Stosura, kura togad finālā piedzīvoja zaudējumu. Tāpat Bārtija pirmo reizi karjerā spēlēs “Grand Slam” raudzes turnīrā. Leģendārā Margareta Korta līdz šim ir pēdējā austrāliete, kura triumfējusi turnīrā un tas notika tālajā 1973.gadā.

Bārtija ceturtdaļfinālā ar 6-3, 7-5 pārspēja citu ASV tenisisti Medisonu Kīzu (WTA 14.)