Žurnālists: Rīdzinieki bija gatavi spēlēt ar jaukto sastāvu, maču atcēla varas iestādes

Rīgas Dinamo
Rīgas "Dinamo" | Foto: Minskas "Dinamo"

Krievijas medija “Sport-Express” žurnālists Aleksejs Ševčenko atklājis detaļas par pārcelto Kontinentālās hokeja līgas () spēli starp Rīgas “Dinamo” un Maskavas apgabala “Vityaz”.

Jau ziņots, ka Covid-19 uzliesmojuma dēļ nenotika “Dinamo” šodienas mačs pret “Vityaz”, tāpat ir atcelta pirmdien paredzētā spēle pret Magņitogorskas “Metallurg”. Komandai tuvākajā laikā būs jāievēro karantīnas režīms. Plašāka oficiāla informācija pagaidām netiek sniegta, tomēr, kā informē ziņu dienests “Retv”, klubā atklāti 13 Covid-19 inficēšanās gadījumi. Tiek ziņots, ka inficēto vidū ir arī komandas treneri.

Šobrīd karantīnā atrodas gan Rīgas “Dinamo” jauniešu komanda “Rīga”, kas spēlē Krievijas jaunatnes hokeja čempionātā (MHL), gan fārmklubs HK “Zemgale/LLU”, kas spēlē Latvijas hokeja čempionātā, līdz ar ko nav iespējams nokomplektēt sastāvu, lai varētu piedalīties KHL čempionāta spēlēs.

“Rīdzinieki aizvadīja rīta treniņu, viņi bija gatavi spēlēt, kaut arī ar dīvaino sastāvu. Bet spēli atcēla pilsētas vai valsts (tas vairs nav svarīgi) varas iestādes. “Dinamo” jāpiešķir tehniskais zaudējums, bez variantiem,” savā “Telegram” kanālā uzrakstīja Ševčenko.

Pieļaujams, ka “Dinamo” hokejisti ar Covid-19 atkārtoti inficējušies nesen aizvadītajā četru maču izbraukuma tūrē, kur no 3. līdz 11.oktobrim tikās ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala “Vityaz”, “Sochi”, Helsinku “Jokerit” un Minskas “Dinamo” komandām.

Jau ziņots, ka 21.septembrī Rīgas “Dinamo” saslimšana ar Covid-19 tika konstatēta pieciem hokejistiem un diviem personāla darbiniekiem, taču vēlāk inficēto skaits pieauga līdz 11 personām – deviņi spēlētāji un divi apkalpojošā personāla darbinieki.

Šī iemesla dēļ 22.septembrī visai komandai līdz 5.oktobrim tika noteikta karantīna. Nedēļu vēlāk valdība nolēma Covid-19 slimnieku kontaktpersonām samazināt mājas karantīnas ilgumu no 14 līdz desmit dienām, ja ne agrāk kā desmitajā dienā pēc kontakta ar infekcijas avotu veiktais Covid-19 tests ir negatīvs.

Pirmajā Covid-19 uzliesmojuma reizē „dinamieši” jau pēc pirmajiem pozitīvajiem testu rezultātiem pauda, ka ir gatavi tehniskajiem zaudējumiem, tomēr lielāka cerība likta uz spēļu pārcelšanu. Visas vēlmes sasniegt neizdevās, un KHL rīdziniekiem spēlēs pret Maskavas klubiem “Dinamo” un CSKA piešķīra tehniskos zaudējumus.

Pēc pirmā saslimšanas viļņa komandā, “Dinamo” apkalpojošā personāla sastāvu papildinājis cilvēks, kurš visās spēļu norises vietās veic dezinfekcijas pasākumus, lai turpmāk vairs nebūtu situāciju, kad spēlētājiem jāievēro 14 dienu pašizolācija. Ņemot vērā, ka komandā atkal manāma atkārtota inficēšanās ar koronavīrusu, persona, kurai visās spēļu vietās bija jāveic pastiprināta dezinfekcija, ar saviem pienākumiem nav tikusi galā.

“Dinamo” ar septiņiem punktiem 13 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 11 Rietumu konferences komandām, visā līgā apsteidzot tikai Pekinas “Kuņluņ Red Star”.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par