Zviedri izjūt latviešu raksturu – Latvija čempionātu noslēdz ar solīdu spēli pret skandināviem

17/05/2018 23:34

Latvijas hokeja izlase pirmo reizi deviņu gadu laikā iekļuva pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kur šodien nūjas krustoja ar Zviedrijas valstsvienību. Latvijas izlase nepagura visā mača garumā, veiksmīgi darbojās uzbrukumā un precīzi aizsardzībā ar lielu Merzļikina atbalstu. Tomēr Zviedrijas izlase ar 3:2 bija pārāka pret latviešiem.

Pirms spēles trenera asistents Artis Ābols, tiekoties ar medijiem, atzina, ka pirms iepriekšējās spēles bija miers, šodien neesot izņēmums. Treneris arī atzina, ka uztraukumam ir jābūt, bet to vajag kontrolēt. Zviedri spēlējot agresīvi mazākumā, bīstami esot arī viņu aizsargi, kuri labi darbojas ar ripu.

Fanu kontingents hokeja hallē bija internacionāls – dāņi, kuri turnīra sākumā iegādājās biļetes, bet nepaspēja no tām atbrīvoties, pa kādam krievam, redzami bija arī latviešu un zviedru līdzjutēji. Tribīnēs valdīja tāda pati atmosfēra kā laukmā, diezgan vienmuļa un garlaicīga. Pa brīdim latviešu fani saspurojās, bet tas bija epizodiski.

Betsafe sporta totalizators

Pirmo maiņu aktīvāk iesāka zviedru hokejisti, bet otrajiem virknējumiem dodoties laukumā, latvieši sāka rādīt savu spēku. Latvijas izlases hokejisti labi darbojās aizsardzībā, liekot pretiniekiem dzīvoties gar laukuma apmalēm. Perioda 12. minūtē metienu attiecība bija par labu Latvijai 2:1. Gandrīz pēc katra Zviedrijas hokejistu metiena uz Elvja vārtiem, uzmundrinājuma sitienus pa bortu veltīja Latvijas hokejistu soliņš.

Otrā trešdaļa spēles ziņā bija diametrāli atšķirīga no pirmā perioda. No trešdaļas pirmajā minūtēm zviedri sāka rādīt savu ātro un brīžiem neapturamo spēli, tāpēc vairāk darbībā bija redzams Merzļikins. Saskanīgi uzbrukuma zonā darbojās zviedru trešā maiņa ar virtuozu Forsbergu priekšgalā. Šī maiņa arī sagrieza pamatīgu karuseli Latvijas aizsardzības zonā, no kā mūsu hokejisti nespēja atkopties. Forsbergs no distances pārspēja Merzļikinu, ripa skāra vārtsarga nūju un ielidoja vārtos. Vienā no situācijām duelī viens pret Merzļikinu devās “Red Wings” pārstāvis, Elvis aizsūtīja Nīkvistu pārdomāt dzīvi uz soliņa ar tukšu ķešu.

Perioda vidū 2:1 zviedru vārtsargu izgāja Latvijas hokejisti, tomēr Ķēniņa piespēle Galviņam lidoja par augstu. Pāris sekundes vēlāk uz Latvijas zilās līnijas nūja lūza zviedru hokejistam, iespēju atdot piespēli izmantoja Rihards Bukarts. Saņemot piespēli, Bļugers aizskrēja un ar precīzu metienu pārspēja Zviedrijas izlases vārtsargu. Latvijas hokejistiem bija iespēja divas reizes spēlēt vairākumā un vienreiz pat piecatā pret trijiem. Latvieši iespējas neizmantoja.

Spēles noslēdzošais periods latviešiem iesākās pagalam nesekmīgi. Vārtus no gaisa guva zviedru uzbrucējs Arvidsons, kura acu un roku reakcija bija kas iespaidīgs. Pēcāk mums sekoja kārtējā vairākuma iespēja, kuru neizmantojām. Vēl sliktāk, pēc vairākuma beigām nopelnījām pirmo noraidījumu spēlē. Zinot, cik labi vairākumā spēlē Zviedrijas izlase, māca bažas, vai noturēsim pārsvaru. Pietiekami neglītus vārtus, pēc cīņas vārtu priekšā, zviedri tomēr guva. Savukārt, uzslavas pelnījis Merzļikins, kurš ne tikai mača, bet visa turnīra garumā vārtos darbojas kā nezvērs, tverot visu, kas lido vārtu virzienā.

Desmit minūtes pirms perioda beigām, ar vieglu uzmentienu no zilās līnijas, vārtus Latvijas izlases labā guva Balcers, bet izmisīgie centieni mača beigās panākt līdzsvaru nevainagojās panākumiem – Ronalda Ķēniņa metiens no vārtu priekšas tika bloķēts.

Zviedrija – Latvija 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Vārti: 26:36 Forsbergs (Kempe, Lāšons) 1:0, 31:59 Bļugers (Ri. Bukarts) 1:1, 41:49 Arvidsons (Eholms) 2:1, 46:27 Lāšons (Kempe, Rakels, vair.) 3:1, 50:21 Balcers (Ķēniņš) 3:2.
Latvija: Merzļikins (Gudļevskis). Indrašis – Džeriņš – Rēdlihs, Galviņš – Cibuļskis; Ķēniņš – Ābols – Balcers, Siksna – Sotnieks; Ro. Bukarts – Bļugers – Ri. Bukarts, Rubīns – Freibergs; Razgals – Jevpalovs – Pavlovs – Meija, Zīle
Metieni: 34:24 (4:3, 15:17, 15:4)
Soda minūtes: 10:2 (0:0, 8:0, 2:2)

Betsafe hokeja totalizators piedāvā visplašāko hokeja likmju klāstu uz visām Pasaules čempionāta spēlēm Dānijā. Turnīrā vēl priekšā pašas galvenās cīņas – Zviedrija tiksies ar Amerias Savienotajām Valstīm, savukārt hokeja dzimtenes pārstāvji kanādieši mērosies spēkiem ar čempionāta lielākā pārsteiguma autori Šveici. Veic Betsafe hokeja likmes uz saviem favorītiem un jūti līdzi hokejam!