Strēlniekam vāja precizitāte, taču uzvara Valensijā, Timma un Mālmanis kopā gūst 15 punktus

30/11/2017 23:30

ULEB Eirolīgas desmitās kārtas spēlē zaudējumu mača galotnē piedzīvojusi latviešu basketbolista Daira Bertāna pārstāvētā Milānas “Armani Olimpia”, kas ar rezultātu 68:73 piekāpās Stambulas “Anadolu Efes”.

Cīņas pirmajās desmit minūtēs ievērojami labāk nospēlēja mājinieki – 23:16, tomēr līdz trešā ceturkšņa vidusdaļai “Armani Olimpia” ne tikai spēja atspēlēties, bet arī iegūt sešu punktu pārsvaru – 48:42.

“Anadolu Efes” gan nesabruka, drīz vien vadības grožus atgūstot savās rokās. Spēles galotnē pēdējos sešus punktus guva Turcijas komanda, kā rezultātā “Anadolu Efes” izcīnīja savu trešo uzvaru šīssezonas Eirolīgas turnīrā. Abām vienībām bilance pēc desmitās kārtas ir 3-7.

Viesu rindās Dairis Bertāns laukumā pavadīja 8:35 minūtes, šajā laikā izceļoties ar pieciem punktiem (1/3 – 2p., 1/1 – 3p.), kā arī iedodot vienu rezultatīvu piespēli, pieļaujot vienu kļūdu un nopelnot vienu piezīmi.

Atsaucoties uz realolimpiamilano.com, Daira Bertāna mazajam spēles laikam par pamatu varētu būt sliktā kondīcija, kas, iespējams, radusies no ļoti garās pērnās sezonas.

Vakara vēlajās spēlēs divu Latvijas basketbolistu – Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa – Vitorijas “Baskonia” savā laukumā ar 69:83 atzina Stambulas “Fenerbahçe Doğuş” pārākumu. “Baskonia” spēli iesāka pat ļoti labi, pirmajā ceturtdaļā iegūstot desmit punktu pārsvaru (25:15), tomēr jau nākamajās desmit viss iekrātais tika izsēts un lielajā pārtraukumā bija jādodas esot iedzinējos ar -4 (37:41).

“Fenerbahçe Doğuş” spēles likteni izšķīra trešajā ceturtdaļā, kuru Eirolīgas čempionei izdevās uzvarēt ar 25:14. Mača beigās viesiem pārliecinoša uzvara.

Mājiniekiem 25:12 minūtes laukumā pavadīja Jānis Timma, kurš realizēja visus izdarītos metienus (1/1 – 2p., 2/2 – 3p., 2/2 – s.m.), gūstot desmit punktus, savācot divas atlēkušās bumbas, iedodot divas rezultatīvas piespēles, pārtverot vienu bumbu, pieļaujot vienu kļūdu, bloķējot vienu metienu un nopelnot vienu piezīmi. Timmam arī labākais lietderības rādītājs komandā (+16). Tikmēr  Rinalds Mālmanis 11:42 minūšu laikā izcēlās ar pieciem punktiem (1/2 – 2p., 1/1 – 3p.), savāca trīs atlēkušās bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus un nopelnīja lietderības rādītāju +4.

Jāņa Strēlnieka “Olympiacos” izbraukumā ar 72:64 apspēlēja Valensijas “Basket”. “Olympiacos” vadībā atradās jau no spēles 27. sekundes, vadības grožus tā arī nevienu reizi neatlaižot. Grieķijas klubs ar bilanci 8-2 izvirzījies Eirolīgas kopvērtējuma galvgalī.

Strēlnieks laukumā bija 24:57 minūtes, gūstot 12 punktus (2/7 – 2p., 2/4 – 3p., 2/2 – s.m.), iedodot trīs rezultatīvas piespēles, savācot trīs bumbas zem groziem, pārtverot vienu bumbu, kā arī iegūstot lietderības rādītāju +15.

Citās spēlēs savu sesto panākumu svinēja Telavivas “Maccabi FOX”, kas mājās ar 81:74 uzvarēja Kauņas “Žalgiri”. Uzvarētājiem 26 punktus guva Noriss Kouls. Visbeidzot Maskavas apgabala “Khimki” ar 82:73 apspēlēja Bambergas “Brose”. 26 punkti Alekseja Šveda rēķinā. Šajā spēlē viens no tiesnešiem bija latvietis Oļegs Latiševs.