0:5… Gruzīni saplosa Pahara trenēto Latvijas izlasi

28/03/2017 19:05

Latvijas futbola izlase pārbaudes spēlē Tbilisi otrdien ar rezultātu 0:5 (0:2) smagi piekāpās Gruzijai.

Gruzijas izlasē pa diviem vārtiem iesita Jano Ananidze un Giorgi Kvilitaja, bet pašās dueļa beigās piektos vārtus guva Giorgi Arabidze. Visa mača laikā Gruzijai piederēja teritoriāls pārsvars un Latvija vienīgo puslīdz reālo vārtu gūšanas momentu izveidoja vien 20 minūtes pirms cīņas beigām.

Šajā mačā Latvijas izlases sastāvā debitēja Mārcis Ošs, kā arī vienu puslaiku vārtos pavadīja Pāvels Šteinbors, kuram šī bija tikai otrā cīņa valstsvienībā.

Viesi aizvadīja neizteiksmīgu spēles pirmo daļu, jo teritoriāls pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kuri rezultātu atklāja cīņas 18.minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Ananidze.

Arī turpinājumā vairāk un bīstamāk uzbruka Gruzijas izlases spēlētāji, kamēr Latvija centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču līdz bīstamiem sitieniem netika. Pārsvaru dubultot Gruzijai izdevās cīņas 32.minūtē – pēc stūra sitiena no soda laukuma spēcīgu sitienu Vaņina sargāto vārtu tuvējā augšējā stūrī izdarīja Kvilitaja, kuram tas bija pirmais vārtu guvums valstsvienības rindās.

Arī otrajā puslaikā Gruzijai turpināja piederēt pārsvars un 68.minūtē pēc stūra sitiena ar galvu Kvilitaja panāca jau 3:0. 72.minūtē viņam bija nākamais moments, bet pēc tam jau nākamajā pretuzbrukumā trīs Latvijas spēlētāji devās uz priekšu – Deniss Rakels deva piespēli uz vārtu priekšu un Valērijam Šabalam nedaudz pietrūka, lai to ieraidītu tukšajā vārtu stūrī. Šis Latvijai bija pirmais reālais vārtu gūšanas moments mačā.

Tomēr 77.minūtē Ananidze guva savus otros vārtus mačā un panāca jau 4:0, kad viņš saņēma bumbu brīvs vārtu priekšā un sita netverami no aptuveni 22 metriem. Savukārt pamatlaika pēdējās sekundēs Gruzija ar soda sitienu guva arī piektos vārtus, kad izcēlās Arabidze.

Latvijas izlasē, salīdzinājumā ar iepriekšējo maču 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē sestdien Ženēvā pret Šveici, sākumsastāvā bija izdarītas trīs izmaiņas. Uzbrucēja pozīcijā Valērija Šabalas vietā treneri priekšroku deva “Ventspils” kluba spēlētājam Ģirtam Karlsonam.

Aizsardzībā darbojās Vitālijs Maksimenko, kurš pret Šveici nevarēja spēlēt diskvalifikācijas dēļ, bet malā palika Gints Freimanis, kamēr pussarga pozīcijā maču sāka Jānis Ikaunieks, kamēr Šveicē pamatsastāvā laukumā devās Artis Lazdiņš.

Pēc pārtraukuma laukumā izgāja Šabala, Rakels, Māris Ošs un Šteinbors, bet vēlāk otrajā puslaikā spēlē iesaistījās arī Ivans Lukjanovs un Artis Lazdiņš.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas valstsvienība sestdien 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas spēlē viesos, nodemonstrējot cienīgu sniegumu, ar 0:1 zaudēja grupas līderei Šveicei, savukārt Gruzijas izlase piektdien kvalifikācijas D apakšgrupas spēlē mājās ar 1:3 zaudēja Serbijai.

Latvijas izlases rindās šajā sasaukumā atgriezās uzbrucējs Deniss Rakels, bet sākotnēji izsauktie aizsargs Oskars Kļava un pussargs Igors Kozlovs traumu dēļ nevarēja palīdzēt izlasei. Līdz ar to neilgi pirms došanās uz Šveici, kur tika aizvadīta treniņnometne, kandidātu sarakstu papildināja aizsargi Mārcis Ošs un Aleksandrs Solovjovs, kurš sestdien Ženēvā piedzīvoja savu debiju izlasē, kā arī uzbrucējs Karlsons. Papildu spēlētāji aizsardzības līnijā bija nepieciešami, jo Maksimenko sakrāto brīdinājumu dēļ mačā pret Šveici nevarēja piedalīties.

Latvijas izlasei ģimenes apstākļu dēļ šoreiz nevar palīdzēt Vācijas bundeslīgas komandas “Koln” uzbrucējs Artjoms Rudņevs. Tāpat salīdzinājumā ar iepriekšējo sasaukumu izlasē nav pussarga Roberta Savaļnieka, kā arī uzbrucēja Artūra Karašauska.

Abas komandas līdz šim savā starpā ir spēlējušas daudz, taču pēdējo reizi tikās 2011.gadā, kad Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Latvija viesos uzvarēja ar 1:0. Šī paša cikla ietvaros 2010.gadā Rīgā mačs noslēdzās neizšķirti 1:1.

Kopumā Latvija ar Gruziju otrdien spēlēja astoto reizi – tagad katrai no izlasēm ir pa trim uzvarām un divas reizes spēlēts neizšķirti. Zīmīgi, ka arī iepriekšējās neveiksmes tika piedzīvotas pārbaudes mačos – 1994.gadā Latvija zaudēja ar 1:3, bet vēl pēc četriem gadiem pretinieki bija pārāki ar 2:1.

Latvija ar Gruziju tikās arī 2000.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kad savā laukumā uzvarēja ar 1:0, bet viesos spēlēja neizšķirti 2:2, savukārt 2008.gadā pārbaudes spēlē Latvija uzvarēja ar 3:1.

Gruzijas izlases galvenais treneris šobrīd ir pazīstamais slovāku speciālists Vladimirs Veiss, kurš amatā stājās pirms gada. Tiesa, arī Gruzijas izlase Pasaules kausa kvalifikācijā spēlē vāji, jo piecās cīņās tā pie uzvarām nav tikusi, divus mačus noslēdzot neizšķirti.

Latvijas futbola izlase šobrīd Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas 111.vietā, bet Gruzija ir 15 pozīcijas zemāk.

Latvijas futbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra B apakšgrupā pēc pirmā apļa ar trīs punktiem ieņem piekto vietu sešu komandu konkurencē. Līdere ar maksimāli iespējamajiem 15 punktiem ir Šveice, tai ar 12 punktiem seko Portugāle. Septiņus punktus iekrājusi Ungārija, bet ar pieciem seko Fēru salas, kamēr pēdējā ir Andora, kas tikusi pie viena punkta.

Savukārt D apakšgrupā pa 11 punktiem ir Serbijai un Īrijai, pa septiņiem Velsai un Austrijai, Gruzija tikusi pie diviem punktiem, bet Moldovai ir viens punkts.

Pasaules kausa kvalifikācija atsāksies vasarā, kad Latvijas izlase 9.jūnijā uzņems pašreizējo Eiropas čempioni Portugāli.

Latvijas izlases sākumsastāvs pārbaudes spēlē ar Gruziju: Andris Vaņins, Vitālijs Maksimenko, Vitālijs Jagodinskis, Kaspars Gorkšs, Aleksandrs Solovjovs, Oļegs Laizāns, Aleksejs Višņakovs, Jānis Ikaunieks, Gļebs Kļuškins, Dāvis Ikaunieks, Ģirts Karlsons.

Otrajā puslaikā uz maiņu devās: Valērijs Šabala, Deniss Rakels, Māris Ošs, Pāvels Šteinbors, Ivans Lukjanovs, Artis Lazdiņš.