14 gadus vecais paragvajiešu futbola talants gūst vārtus valsts lielākajā derbijā (VIDEO)

05/11/2018 15:00

Paragvajas augstākās līgas mačā svētdien savā starpā tikās divas niknākās sāncenses un turnīra līdervienības “Olimpia Asuncion” un “Cerro Porteno”, maču abām vienībām noslēdzot desmit vīru sastāvā pie kaujinieciska neizšķirta 2:2.

Zīmīgi, ka rezultātu 16. minūtē atklāja viesu komandas “Cerro Porteno” uzbrucējs Fernando Ovelars, kurš tikai nākamā gada sestajā janvārī atzīmēs savu 15. dzimšanas dienu. Aizvadot savu otro maču Paragvajas augstākajā līgā, jaunajam uzbrucējam tie bija pirmie vārti savā profesionālajā karjerā.

Jāatzīmē, ka minētā mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet kompensācijas laikā abas komandas ne tikai apmainījās ar sarkanajām kartītēm, bet arī paguva gūt vēl divus vārtus. Spēles gala rezultātu 12.(!) pieliktā laikā minūtē, realizējot 11 metru soda sitienu, guva mājinieku komandas “Olimpia Asuncion” uzbrucējs Horhe Ortega.

Ovelars kļuvis par jaunāko vārtu guvēju Paragvajas augstākās līgas turnīrā, taču ne pirmo 14 gadnieku pasaules futbolā, kas guvis vārtus valsts augstākās līgas mačā – 2004. gada jūnijā 14 gadu un nepilnu 11 mēnešu vecumā ar vārtiem “Major League Soccer” (MLS) turnīrā izcēlās savulaik par “nākamo Pelē” uzskaitītais amerikānis Fredijs Adu.

Savukārt par visu laiku jaunāko kādas valsts augstākās futbola līgas mačā laukumā izgājušo futbolistu uzskatāms Maurisio Baldivjezo, kurš savulaik Bolīvijas čempionātā debitēja dažas dienas pirms savas 13. dzimšanas dienas.

Brunis par Čempionu līgas centrālo dueli
Līdz ar siltāku laika apstākļu atgriešanos laiks Čempionu līgas ceturtajai kārtai. Brunis vērš uzmanību uz intriģējošāko grupu un nedēļas centrālo dueli.