14 gadus vecs supertalants gūst sešus vārtus debijas spēlē “Borussia” U19 komandā

Jusufa Mukoko, sportazinas.com
Jusufa Mukoko | Foto: Bundesliga

14 gadus vecais Vācijas futbola granda Dortmundes “Borussia” sistēmas audzēknis Jusufa Mukoko ir krietni spējīgāks par saviem vienaudžiem, tādēļ parasti spēlē pie vecākiem puišiem.

Mukoko aizvadītajā nedēļas nogalē debitēja “Borussia” U19 komandas sastāvā, savā pirmajā mačā gūstot sešus vārtus un kaldinot viņa pārstāvētās vienības uzvaru ar rezultātu 9:2 pret “Wuppertal”.

Vācijas bundeslīgas U19 čempionātā ir trīs divīzijas katrā pa 14 komandām. Katrs klubs šobrīd nospēlējis pa vienam mačam, bet kamerūniešu izcelsmes vācietis Mukoko ir spilgti uzspīdējis “Borussia” rindās.

Aizvadītajā sezonā Mukoko, būdams 13 gadus vecs, spēlēja U17 bundeslīgas čempionātā, 28 spēlēs gūstot 50 vārtus, bet vēl sezonu iepriekš 12 gadu vecumā arī U17 čempionātā atzīmējās ar 40 precīziem sitieniem 28 dueļos.

“Mans mērķis ir kļūt par profesionālu futbolistu, triumfēt UEFA Čempionu līgā ar “Borussia” komandu un iegūt “Ballon d’Or” trofeju,” uzbrucējs iepriekš medijam “SportsBild” atklāja  savus nākotnes plānus.

U19 bundeslīgas vadītājs Larss Rikens gan bijis piesardzīgs ar uzbrucēja slavēšanu. “Šobrīd uz viņa situāciju skatāmies bez uztraukuma. Tas, ka Mukoko gūst daudz vārtus šādā vecumā, negarantē, ka viņš var kļūt par profesionālu futbolistu.”

Visu laiku jaunākais futbolists, kurš izgājis laukumā bundeslīgas spēlē ir Nuri Sahins. Arī pārstāvot “Borussia” komandu, Sahins savulaik bundeslīgā debitēja 16 gadu un 11 mēnešu vecumā. Mukoko ir iespējas viņa rekordu labot.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par