15 Latvijas sportistiem piešķir speciālās stipendijas “Pekina 2022”

14/11/2019 14:40
Andrejs Rastorgujevs, www.sportazinas.com

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piešķīrusi pirmās olimpiskās stipendijas “Pekina 2022” 15 Latvijas olimpiskās komandas kandidātiem, vēsta LOK.

Ceturtdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) telpās notika svinīgā līguma parakstīšana un sertifikātu pasniegšana.

LOK ir apstiprināts olimpiskās solidaritātes finansējums 420 000 ASV dolāru (382 000 eiro) apmērā, atbalsta sniegšanai Latvijas sportistu sagatavošanai XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā. LOK, pēc savstarpējas vienošanās ar Starptautiskajām un nacionālajām sporta federācijām, ir apstiprinājusi stipendijas astoņu ziemas sporta veidu 15 Latvijas sportistiem.

Stipendijas skeletonā, bobslejā, kamaniņu sportā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā un daiļslidošanā piešķirtas diviem atlētiem no katra sporta veida, savukārt šorttrekā atbalstu saņēmis viens atlēts. “Pekina 2022” pirmās stipendijas saņēma skeletonisti Dārta Estere Zunte un Krists Netlaus, bobslejisti Ralfs Bērziņš un Helvijs Lūsis, kamaniņu sportisti Kendija un Kristers Aparjodi, biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs, distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants, kalnu slēpotāji Dženifera Ģērmane un Žaks Gedra, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Angelīna Kučvaļska, kā arī šorttrekists Reinis Bērziņš.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis apliecināja, ka līdz ar šo stipendiju, sportisti uzņemas olimpiskās kustības vēstnieku lomu, demonstrējot visai pasaulei šo konkrēto Starptautiskās Olimpiskās komitejas solidaritātes piemēru. “Novēlam vislabāko veiksmi garajā un smagajā ceļā pretim Pekinas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijai, jo mūsu lielākā cerība ir Jūs redzēt pārstāvam Latviju olimpiskajās spēlēs 2022.gadā,” teica Vrubļevskis.

Olimpiskā stipendija “Pekina 2022” ir finansiāls atbalsts 28 000 ASV dolāru (25 470 eiro) apmērā (1000 ASV dolāru jeb 910 eiro mēnesī) katram sportistam, kas ir paredzēta sportistu treniņu procesa nodrošināšanai laika periodā no 2019.gada 1.novembra līdz 2022.gada 28.februārim.

LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers atzīmē, ka piešķirtie līdzekļi būs nozīmīgs atbalsts mūsu 15 Latvijas ziemas sporta veidu pārstāvjiem, kas palīdzēs nodrošināt veiksmīgu sagatavošanos svarīgākajam startam – XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā. Programmas vadlīnijas paredz ilgtermiņa ieguldījumu sportistu sagatavošanas plānā, neparedzot izmaiņas sportistu sarakstā.

Olimpiskā stipendija “Pekina 2022” dod sportistam unikālu iespēju izmantot finansiālu atbalstu no olimpiskās solidaritātes un olimpiskās kustības. Latvijas stipendiāti piešķirto finansējumu varēs izmantot uzturēšanās un ceļa izdevumu apmaksai, saistībā ar treniņu nometnēm un sacensībām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…