16 gadīgā Latvijas skrējēja izcīna otro vietu U20 EČ 5000 metru skrējienā

18/07/2021 18:55

Latvijas skrējēja Agate Caune sestdien Tallinā Eiropas U-20 čempionātā vieglatlētikā izcīnīja sudraba medaļu 5000 metru skrējienā. Tikai 16 gadus vecā valmieriete Caune, kura bija trešā jaunākā šo sacensību dalībniece, finiša līniju šķērsoja pēc 16 minūtēm un 17,56 sekundēs, kas U-18 vecuma grupā ir šīs sezonas labākais rezultāts Eiropā.

Uzvarētājai Karlai Domingesai no Spānijas Caune zaudēja tikai 0,99 sekundes, bet trešo vietu ieņēmusī vāciete Emma Hekela bija 2,62 sekundes lēnāka par latvieti. Caune skrējienu sāka piesardzīgi, pakāpeniski uzlabojot savu pozīciju, bet pēdējā puskilometrā viņai priekšā bija tikai Domingesa.

5000 metru sacensības norisinājās divos skrējienos, kuros piedalījās kopumā 33 sportistes. Caune startēja A finālā, kur sportistes uzrādīja labāku rezultātu nekā B finālā.

Jau ziņots, ka sestdien Caune izcīnīja astoto vietu 3000 metru skrējienā. Tikmēr augstlēkšanā Lāsma Zemīte finālā pārvarēja 1,79 metru augstumā novietotu latiņu, kas deva desmito vietu starp 12 finālistēm. Savukārt Kamilla Vanadziņa 1500 metru finālu sāka strauji un bija vadībā vairāk nekā pusdistanci, taču ātri zaudēja tempu, finišēdama pēc četrām minūtēm un 29,84 sekundēm – viņa palika pēdējā starp 12 finālā startējušajām sportistēm.

Neveiksmīgi startēja abas stafetes komandas 4×100 metru skrējienā. Vīriešiem Maksims Pjazings, Ginters Ķelps, Artūrs Isajevs un Ričards Peders priekšsacīkstēs finišēja pēc 41,88 sekundēm, kas deva pēdējo vietu starp 16 finišējušajiem kvartetiem. Sievietēm Patrīcija Grosberga, Māra Anna Zīverte, Emīlija Siliņa un Patrīcija Ozoliņa palika bez rezultāta, komandai nesasniedzot finišu.

Piektdien Eiropas U-20 čempionātā bronzas medaļu trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja Darja Sopova. Latvijas izlasē bija iekļauti 23 sportisti. Komandas sastāvā bija arī Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, treneri Juris Petrovičs, Dmitrijs Hadakovs, Ainis Raubišķis, Vjačeslavs Goļinskis, Raitis Ravinskis, Edvīns Krūms, Viktors Lācis un fizioterapeits Hardijs Romanovskis.

Jau ziņots, ka iepriekšējā nedēļā turpat Tallinā notika arī Eiropas U-23 čempionāts, kurā Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja bronzas medaļu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….