Pakjao 40 gadu vecumā kļūst par pasaules čempionu WBA kategorijā

Menijs Pakjao, sportazinas.com
Menijs Pakjao

Leģendārais filipīniešu vieglā svara bokseris (62-7-2) sestdien aizvadīja 71. karjeras cīņu un 12 raundos pēc punktiem pārspēja amerikāni Kītu Tūrmanu (29-1-0), kurš savas karjeras laikā vēl ne reizi nebija zaudējis.

Divi tiesneši deva uzvaru ar 115:112 Pakjao, kamēr viens uzskatīja, ka labāks ar 114:113 bija Tūrmans.

40 gadus vecais Pakjao izcīnīja pasaules čempiona jostu vieglajā svarā Pasaules boksa asociācijas (WBA) kategorijā. 30 gadus vecajam Tūrmanam iepriekš piederēja WBA super-čempiona josta, kamēr Pakjao bija regulārais WBA čempions. Līdz ar to jaunais WBA super-čempions ir Pakjao.

“Viņš nebija vienkāršs pretinieks,” pēc cīņas atklāja Pakjao. “Tūrmans ir labs un spēcīgs bokseris. Mēs ringā darījām savu darbu, par ko skatītāji var būt apmierināti.”

Pakjao karjeras laikā ir guvis 62 uzvaras, bet septiņas reizes arī zaudējis. Divreiz cīņas ar viņa dalību ir noslēgušās arī neizšķirti. Filipīnietis boksā debitēja 1995. gadā, kamēr Tūrmans 2007. gadā.

Pakjao promouteri gaidāmo dueli iepriekš nosauca par gada cīņu boksā. “Šī vasara būs nedaudz karstāka,” sociālajos tīklos pirms tam izteicās Pakjao.

Pēdējo cīņu Pakjao aizvadīja janvārī, uzveicot Adrienu Broneru. Viņš pēc dueļa apgalvoja, ka gadi ir tikai skaitlis un viss ir atkarīgs, kā bokseris gatavojas cīņai. Arī Tūrmans iepriekšējo cīņu aizvadīja janvārī, bet vēl pirms tam viņš bija paņēmis divu gadu pārtraukumu.

Pakjao ir vienīgais bokseris vēsturē, kurš spējis izcīnīt pasaules čempiona titulus astoņās dažādās divīzijās. Tāpat viņš karjeras laikā spēlējis basketbolu un bijis arī treneris. Pakjao iesaistās arī politiskās aktivitātēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par