05/11/2015 05:54

Klīvlenda (ASV), 5.nov., LETA. Latviešu talants Kristaps Porziņģis trešdien guva 13 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda piedzīvoja pirmo zaudējumu izbraukumā šosezon.

Aizvadītajā mačā “Knicks” ar 86:96 (32:18, 14:20, 23:32, 17:26) piekāpās pagājušās sezonas līgas finālistei Klīvlendas “Cavaliers” ar četrkārtējo sacensību vērtīgāko spēlētāju Lebronu Džeimsu ierindā, kas guva ceturto uzvaru pēc kārtas.

Spēles pirmajā ceturtdaļā “Knicks” ieguva pat 15 punktu pārsvaru un vēl trešajā ceturtdaļā tai bija 11 punktu vadība, tomēr mača favorīti “Cavaliers” salauza pretiniekus un guva panākumu.

Porziņģis savā piektajā NBA mačā nospēlēja 20 minūtes un 39 sekundes, realizējot piecus no septiņiem izpildītajiem divpunktu raidījumiem un vienu no četriem tālmetieniem.

Tāpat latvietim četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas piespēles, divi bloki un piecas piezīmes, kas otrajā puslaikā limitēja viņa spēles laiku.

Maču ļoti veiksmīgi iesāka “Knicks” komanda. Vispirms tā izvirzījās vadībā ar 6:0, šajā laikā vienu grozu pēc Karmelo Entonija piespēles iemetot arī Porziņģim. Vēl pēc brīža Porziņģis guva divus punktus ar pustālo metienu, bet, kad pēc latvieša piespēles Entonijs realizēja tālmetienu, “Knicks jau bija priekšā ar 11:2. Saglabājot pārliecinošu sniegumu arī turpmāk, pēc 12 spēlētām minūtēm “Knicks” atradās vadībā ar 32:18.

Otrajā ceturtdaļā “Knicks” uzbrukums apstājās un vienība vairāk nekā četras minūtes nespēja gūt punktus no spēles, kas tās pārsvaru samazināja līdz 38:35. Tomēr puslaika beigas atkal pārliecinošāk aizvadīja viesi, turklāt vēl divus grozus realizēja Porziņģis, un “Knicks” spēles vidū atradās vadībā ar 46:38. Porziņģis, kurš vairākkārt aizsardzībā spēlēja pret šā brīža līgas lielāko zvaigzni Džeimsu un reizi arī viņu bloķēja, izcēlās ar astoņiem punktiem un trim atlēkušajām bumbām.

Spēles otrā daļa iesākās ar Porziņģa tālmetienu un tieši latvietis kļuva par pirmo starp visiem mača dalībniekiem, kurš gūtajos punktos sasniedza divciparu skaitli. Tomēr drīz vien viņš arī tika pie ceturtās piezīmes un nomainīts. Arī trešās ceturtdaļas vidusposms “Knicks” komandai bija ļoti neveiksmīgs un tās pēdējā minūtē viesi pirmoreiz mačā nokļuva iedzinējos – 69:70.

Ceturtajā ceturtdaļā “Knicks” vairs nespēja atgūt metienu precizitāti un lēnām salūza. Savukārt Porziņģis arī tajā nospēlēja īslaicīgi, jo saskārās ar piezīmju normu

“Knicks” rindās rezultatīvāks par latvieti bija vienīgi Entonijs, kurš šoreiz izcēlās ar 17 punktiem un 12 bumbām zem groziem.

Savukārt “Cavaliers” rindās Džeimss sameta 23 punktus, viņam ar 22 punktiem piebalsoja Mo Viljamss, bet Kevins Lavs guva 11 punktus un savāca 12 atlēkušās bumbas.

Kā zināms, iepriekšējā spēlē pirmdien Džeimss kļuva par NBA vēsturē jaunāko spēlētāju, kurš pārsniedzis 25 000 gūto punktu robežu.

Šī bija “Knicks” komandas trešā neveiksme sezonas piecās spēlēs. Abas uzvaras gūtas izbraukumā, bet savā laukumā pagaidām ciesti tikai zaudējumi.

Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs piektdien, uzņemot Milvoki “Bucks” komandu, kas trešdien ar 91:87 pārspēja šosezon joprojām bez uzvarām spēlējošo Filadelfijas “76ers”.

Abas vienības nesen jau ir tikušās, kad sezonas pirmajā mačā Ņujorkas basketbolisti izbraukumā bija pārāki ar 122:97. Arī Milvoki komanda sezonas pirmajās piecās spēlēs guvusi divas uzvaras.

“Knicks” Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti – Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas “Warriors” un Jūtas “Jazz”. Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas “Timberwolves” komandā.