2020. gada Tokijas olimpisko spēļu medaļas tiks izgatavotas no pārstrādātiem atkritumiem

08/02/2019 15:49
2020. gada Tokijas olimpiskās spēles, www.sportazinas.com

2020. gada Tokijas olimpisko spēļu organizatori britu medijam “BBC” atklājuši, ka sacensību medaļas tiks izgatavotas no pārstrādātām elektroniskajām ierīcēm.

Projekts tika aizsākts 2017.gadā, lai savāktu pietiekami daudz dažādas elektroniskās ierīces, ieskaitot vecus viedtālruņus un portatīvos datorus.

Tā mērķis bija ievākt no elektroniskajām ierīcēm vismaz 30,3 kilogramus zelta, 4,1 tonnu sudraba un 2,7 tonnas bronzas. Organizatori atklāj, ka līdz šī gada martam viņi šo mērķi jau būs sasnieguši.

Noteiktais svars par bronzas ieguvi tika paziņots pagājušā gada jūnijā. Līdz oktobrim tika savākti jau teju 90% no zelta un 85% no sudraba. Metāli ir iegūti no Japānas iedzīvotājiem, kā arī no biznesa un rūpniecības uzņēmumiem.

Olimpisko spēļu organizatori atklāj: “Iespējams, ka visu olimpisko un paraolimpisko medaļu izgatavošanai nepieciešamo metāla daudzumu iegūsim no jau saziedotajām elektroierīcēm.

Vēlāk 2019. gadā tiks prezentētas nākamajā gadā gaidāmo Vasaras olimpisko spēļu medaļas.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…