2021. gadā sieviešu “Eurobasket” rīkos šī gada finālistes

Spānijas sieviešu basketbola izlase, sportazinas.com
Foto: FIBA

Par 2021.gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm rīkotājvalstīm pirmdien apstiprinātas Francija un Spānija, kuras šogad Serbijā spēkojās turnīra finālspēlē, vēstīja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Kā kandidātes uz 2021.gada čempionāta sieviešu basketbolā rīkošanu pieteicās Francija, Spānija, Zviedrija un Ukraina, tomēr uzvaru šajā balsojumā izcīnīja šī gada finālistes, kuras uzņems jau 38.meistarsacīkstes. Zīmīgi, ka neviena no kandidātēm nepieteicās šo grandiozo pasākumu rīkot vienatnē, tomēr šī un iepriekšējo gadu prakse – čempionātu rīkot divām valstīm, rādījusi labu piemēru.

Spānija pērn rīkoja arī Pasaules kausa izcīņu, kas noritēja Tenerifē, tomēr Eiropas čempionātu tā nav rīkojusi kopš 1987.gada.

Jau ziņots, ka 2019.gada Eiropas čempionātu rīkoja Serbija un Latvija, kamēr izšķirošās turnīra spēles noritēja Balkānu valstī.

Iepriekšējais čempionāts tika aizvadīts Čehijā, tikmēr 2015.gadā to uzņēma Ungārija un Rumānija.

FIBA pirmdienas vakarā paziņos arī 2021.gada vīru čempionāta norises vietu. Šo turnīru organizēt pieteikušās Čehija, Igaunija, Vāciju, Gruzija, Ungārija, Itālija un Slovēnija. Tāpat kā sieviešu čempionāta kandidātes arī neviena no šīm valstīm meistarsacīkstes negrasās organizēt vienatnē.

Turpmāk vīriešu konkurencē čempionāti noritēs ik pēc četriem, nevis diviem gadiem, lai dotu spēlētājiem lielāku atpūtas laiku, kā arī šāds formāts palīdzēs turnīram piesaistīt pasaules vadošos spēlētājus.

Iepriekšējais čempionāts 2017.gadā notika četrās valstīts – Turcijā, Somijā, Izraēlā un Rumānijā, bet par turnīra uzvarētāju tika kronēta Slovēnijas izlase.

2021.gadā vīru konkurencē norisināsies jau 41.čempionāts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par