2022. gada PK rīkotāja Katara triumfē Āzijas kausa izcīņā

01/02/2019 20:29

2022.gada Pasaules kausa futbolā saimniece Katara piektdien Abū Dabī triumfēja Āzijas kausa izcīņā, pie trofejas tiekot pirmo reizi vēsturē.

Fēliksa Sančesa vadītā komanda finālmačā ar rezultātu 3:1 (2:0) pārspēja Japānu.

Mača rezultātu 12.minūtē ar atmugurisku sitienu pāri galvai atklāja Ali Almoezs, bet 15 minūtes vēlāk Abdulazizs Hatims dubultoja katariešu pārsvaru. Abos pirmajos vārtos rezultatīvi asistēja Akrams Afifs.

Otrajā puslaikā, 69.minūtē Takumi Minamino apsteidza Kataras izlases aizsardzību un vienus vārtus atguva, bet septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Afifs ar 11 metru soda sitienu panāca 3:1 Kataras labā.

Pie bronzas godalgām tika Apvienoto Arābu Emirāti un Irāna, kas pusfinālos pārliecinoši zaudēja Katarai un Japānai.

Katara pirmo reizi vēsturē sasniedza pusfinālu, savā debijā labāko četriniekā uzreiz tiekot pie trofejas.

Japāna turnīrā triumfējusi četras reizes un ir Āzijas kausa titulētākā izlase.

Pirms četriem gadiem pie sava pirmā titula tika Austrālija.