23 gadus vecais Gurjanovs ieved “Stars” Stenlija kausa finālā (VIDEO)

15/09/2020 08:37
Dalasas Stars

Par Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa pirmo finālisti kļuvusi Dalasas “Stars” vienība, kura Rietumu konferences fināla piektajā mačā svinēja uzvaru papildlaikā pār Vegasas “Golden Knights” ar 3:2, bet visā sērijā – ar 4:1.

Vegasas komanda rezultātu atklāja jau pirmajā periodā, kad precīzs bija Čendlers Stefensons. Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, savukārt trešā perioda sākuma “Stars” nonāca jau neapskaužamā situācijā, tā astotajā sekundē rezultātam pēc Reilija Smita vārtu guvuma kļūstot 0:2.

Tomēr Dalasa nepadevās – trešdaļas vidū “Stars” kapteinis Džemijs Bens samazināja deficītu līdz 1:2, četras minūtes pirms sirēnas Džoels Kiviranta vairākumā panāca izlīdzinājumu, bet overtaimā vien četras minūtes pēc tā sākuma Gurjanovs ar plaukstas metienu no iemetiena apļa guva savus devītos vārtus Stenlija kausā, ievedot komandu finālā – 3:2.

23 gadus vecais Gurjanovs šajā mačā atzīmējās ar 1+1, viņa komandas biedram Džonam Klinbergam 0+2, bet “Stars” vārtsargs Antons Hudobins atvairīja 34 no 36 metieniem.

Dalasai tas ir pirmais fināls kopš 2000. gada.

Austrumu konferences finālā tikmēr cīnās Tampabejas “Lightning” un Ņujorkas “Islanders”, rezultāts sērijā ir 3-1. “Stars” un “Lightning” NHL turnīrā līdz šim triumfējušas pa vienai reizei, “Islanders” četras reizes, bet ne reizi Stenlija kausu nav ieguvusi “Golden Knights”.