24 gados neviena izlaista spēle – kas ir “Raptors” superfans Navs Batija?

Navs Batija, sportazinas.com
Navs Batija | Foto: Toronto Star

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Toronto “Raptors” tika dibināta 1995. gadā un tai bija nepieciešami 24 gadi, lai triumfētu . Ar komandu kopā jau no pirmās dienas ir tās superfans – Navs Batija, kurš savas dzīves laikā nav izlaidis nevienu Toronto komandas mājas spēli.

67 gadus vecais indietis Batija jau kopš 1995. gada apmeklē ikvienu “Raptors” maču savā laukumā. Kad klubs tika nodibināts, viņš devās uz tā spēlēm tikai tādēļ, ka mīlēja basketbolu un tas bija kļuvis pieejamāks, jo Batija dzīvoja Kanādā. Tobrīd “Raptors” bija klubs bez lielām ambīcijām un nostiprinātām tradīcijām.

Attēlu rezultāti vaicājumam “nav bhatia”

Batija ir dzimis Indijas pilsētā Deli. Viņa tēvs bērnībā vēlējās, lai Navs kļūst par ārstu, taču viņš ātri vien saprata, ka tā nebūs aizraušanās, kas viņam sagādās prieku. Septiņdesmitajos gados Batija pārcēlās uz Kaliforniju, kur ieguva grādu mehāniskajā inženierijā, kā arī strādāja kopā ar savu brāli.

Viņš tobrīd bija vairāku restorānu vadītājs, bet pēc tam vēlējās atgriezties Indijā un palīdzēt attīstīt viņa tēva izveidoto biznesu. Viņa plāni gan mainījās, jo Indijā arvien vairāk aktivizējās anti-Sikhisma kustība un 1984. gadā Batija bija spiests pamest savu dzimteni, jo šajā valstī viņam vairs nebija droši uzturēties. Šoreiz viņš pārcēlās uz dzīvi Kanādā.

Šajā valstī viņam sākumā klājās sarežģīti. Batija meklēja darbu, kas bija saistīts ar viņa iegūto izglītību universitātē, tomēr sākotnēji bez rezultātiem. Tas galvenokārt bija tādēļ, ka Batija ir piektās lielākās organizētās pasaules reliģijas – Sikhisma – pārstāvis un neviens nevēlējās pieņemt darbā cilvēku, kurš ikdienā staigāja ar turbānu uz galvas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “nav bhatia”

Pēc vairāku mēnešu mēģinājumiem Batija tika pie darba, strādājot pazīstamā auto zīmola “Hyundai” dīleru salonā kā automašīnu pārdevējs. Pirmā Batijas darba vieta Kanādā, taču viņš pirmajos mēnešos piedzīvoja nepatīkamu attieksmi gan no kolēģiem, gan arī klientiem Batijas reliģiskās piederības dēļ. Viņš centās pierādīt, ka tā nav pareizi un turpināja smagi strādāt, lai cīnītos ar naidu, kas nepamatoti tika vērsts viņa virzienā. Profesionālie rezultāti bija iespaidīgi, jo Batija pirmajos trīs mēnešos spēja pārdot 127 automašīnas.

Nākamo gadu laikā Batija pameta darbu konkrētajā salonā un uzsāka strādāt pie cita “Hyundai” dīlera par ģenerālmenedžeri. Šis salons bija tuvu bankrotam, turklāt lielākā daļa darbinieki pameta savus amatus, jo nevēlējās strādāt kopā ar Sikhisma reliģijas pārstāvi. Viņa darba vietai nācās pieņemt teju pilnīgi jaunu kolektīvu, kas izrādījās labākais, ka šim salonam varēja notikt, jo konkrētais dīleris kļuva par vienu no vadošajiem Kanādā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “nav bhatia”

Batija turpināja smagi strādāt un viņa pārstāvētais salons bija tik veiksmīgs, ka viņš kļuva tiesīgs to iegādāties. Viņš kļuva ne tikai par savas pēdējās darba vietas vadītāju, bet nopirka arī pirmo salonu, kur viņš uzsāka savas darba gaitas Kanādā. Abi “Hyundai” dīleri ir veiksmīgi līdz pat šai dienai, bet Batija pēc stabila darba iegūšanas varēja pievērsties savai patiesajai sirdslietai – basketbolam.


Tas ir smieklīgi – esmu skatījies vecās “Raptors” spēles no deviņdesmitajiem gadiem, kur ir redzams navs – viņš sēž pilnīgi tajā pašā vietā un dara pilnīgi to pašu, ko šobrīd

Demars Derozans
2014


Laikā no 1995. līdz 1998. gadam Batija apmeklēja visas “Raptors” spēles, bet to ievēroja tā brīža “Raptors” ģenerālmenedžeris un NBA leģenda Aizeja Tomass, kurš piešķīra viņam oficiālu kluba “Superfana” statusu.

Batija kļuva plašāk pazīstams visā Toronto, taču viņš vēlējās izmainīt cilvēku domāšanu. Batija uzskatīja, ka Sikhisma reliģijas pārstāvjiem Kanādā nav jāstrādā tikai par taksometru šoferiem vai apkopējiem. Viņš vēlējās, lai iespēja tiek dota arī ārstiem, juristiem un uzņēmējiem.

Viņš sazinājās ar “Raptors” un veicināja to, lai klubs pirms vienas no spēlēm atzīmētu Vaisaki dienu. Vaisaki ir vēsturisks un reliģisks festivāls cilvēkiem, kuri pievērsušies Sikhismam un Hinduismam. Viņš pats no savas kabatas iegādājās biļetes 3000 Dienvidāzijas bērniem, lai viņi varētu apmeklēt maču pret Indiānas “Pacers”.

Kopš tā brīža “Raptors” spēlēs dažādi pasākumi bija vērojami regulāri. Batija ik gadu ziedoja vairākus tūkstošus dolāru, lai dotu iespēju bērniem no dažādām kultūrām apmeklēt NBA mačus. Pēc visiem Batijas paveiktajiem darbiem “Raptors” piedāvāja viņam darbu organizācijā – Batija 2013. gadā kļuva par kluba vēstnesi Dienvidāzijā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “nav bhatia elephant”

Batija laika gaitā arvien vairāk pievērsās dažādām labdarības aktivitātēm un arvien vairāk ceļoja pa pasauli, lai palīdzētu jauniešiem, kuri nonākuši grūtībās. Šo visu Batija panāca tikai, pateicoties savai mīlestībai pret basketbolu.

“Vienmēr esmu teicis – dodiet man jebkuru pasaules cilvēku un es viņu aizvedīšu uz NBA spēli,” 2014. gadā “Ted Talk” pasākumā sacīja Batija. “Man ir vienalga, kāda ir viņa ādas krāsa, rase, ticība vai dzimums. Ļaujiet man ar šo cilvēku pavadīt 48 minūtes mačā un viņa uzskati par Sikhismu izmainīsies uz visiem laikiem.”

Taču kādu dienu Batijam radās problēma..

Viņš devās uz vienu no “Raptors” spēlēm, taču satiksme bija tik intensīva, ka viņš, visticamāk, būtu nokavējis mača sākumu. Viņam nekas cits neatlika, kā veikt riskantus manevrus garajā sastrēgumā.

Taču pēkšņi viņš spogulī ieraudzīja policijas auto ar bākugunīm, no kuras tika skaļi paziņots, lai Batija apstājas. “Raptors” superfans smagi nopūtās un nodomāja – es nepaspēšu uz spēli..

Policists pienāca pie Batijas auto un apmulsa – Vai jūs neesat Batija? Superfans? Vairs tā nedariet, bet šodien jūs esat ticis cauri sveikā!

Kopš tās dienas Batija vairs nav nokavējis nevienu “Raptors” maču.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par