Latvijas 3×3 basketbolisti uzvar grupā un iekļūst Pasaules U23 kausa ceturtdaļfinālā

07/10/2022 18:58
Latvijas 3x3 U23 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbolisti piektdien Bukarestē svinēja divas uzvaras, uzvarēja grupā un nodrošināja vietu U23 Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. Ar desmito numuru sacensībās izliktā Latvijas komanda, kuras sastāvā ir Gints Zomerfelds, Mārcis Osis, Kristofers Šepte un Agris Stankevics, A grupas pēdējā spēlē ar 22:20 pieveica Ķīnu (8.).

Spēle pagāja līdzīgā cīņā, nevienai no pusēm nespējot atrauties vairāk kā par diviem punktiem. Divas minūtes un 24 sekundes pirms spēles laika beigām joprojām izredzes bija līdzīgas – 16:16 un pa sešām piezīmēm abām komandām. Osis ar tālmetienu panāca 20:18 55 sekundes pirms mača beigām, bet uzvaru (22:20) ar vēl vienu tālmetienu 23,6 sekundes pirms spēles laika beigām panāca Šepte.

Latvijas izlasē rezultatīvākais astoņiem punktiem bija Šepte, kurš realizēja divus tālmetienus. Septiņus punktus guva Osis, četrus – Zomerfelds un trīs – Stankevics. Pretiniekiem desmit punktus sakrāja Cjaņhao Liu. Grupā latvieši izcīnīja četras uzvaras, bet trīs uzvaras tika Ķīnai, abām vienībām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Ar diviem panākumiem finišēja Mongolija, vienu – Čīle, bet Slovākija pie uzvaras priekiem netika.

Ceturtdaļfinālā Latvija svētdien tiksies ar otrās vietas ieguvējiem C grupā, kurā spēlē Francija (3.), Polija (7.), Brazīlija (19.), Nīderlande (11.) un Ukraina (15.). Jau ziņots, ka pirmajās grupas spēlēs latvieši ar 20:17 uzvarēja Slovākiju (16.), ar 22:10 pārspēja Čīli (17.) un papildlaikā ar 17:16 pārspēja turnīra pirmo numuru Mongoliju. Latvijas vienība sacensībām kvalificējās pēc pasaules ranga.

Pirmajā U23 Pasaules kausa izcīņā 3×3 basketbolā 2018.gadā Latvijas komanda ar Armandu Ginteru, Robertu Pāži, Nilu Ozoliņu un Linardu Jaunzemu ierindā izcīnīja sudraba medaļas, bet 2019.gadā Rendijs Feikners, Kārlis Žunda, Nils Ozoliņš un Reinis Avotiņš iekļuva ceturtdaļfinālā, noslēdzot sacensības astotajā vietā. 2020. un 2021.gadā U23 Pasaules kausa izcīņa nenotika. Spēļu tiešraides vērojamas “YouTube” kanālā “FIBA3x3”.